SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


28. ROČNÍK MEZINÁRODNÍHO KERAMICKÉHO SYMPOZIA

  • Více ZDE
  • Vernisáž výstavy výsledků sympozia se koná v pátek 3. 8. 2018 v AJG Bechyně v 16.00

KOMISIONÁLNÍ ZKOUŠKY 29. - 30. 8. 2018


KURZY PRO VEŘEJNOST 2018


INFORMACE PRO PŘIJATÉ DO 1. ROČNÍKU 2018/2019

  • Více ZDE
  • Žádáme přijaté do 1. ročníku, kteří jsou ubytováni na domově mládeže, aby se dostavili 2.9. 2018 na domov mládeže do 16.00.

OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

  • Více ZDE
  • Soubory PDF Přihláška ke studiu
  • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
  • Rozvrh konzultací v 1. ročníku školního roku 2017/18
    Více ZDE
  • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY

  • Výstava ze sbírky Martina Zelenky
    Galerie  Galvína Bechyně

  • Mezinárodní muzeum keramiky Be-
    chyně (pobočka AJG Hluboká)

    Sezónní výstavy do 7. 10. 2018

  • Muzeum Vladimíra Preclíka Bechyně
    Sezónní výstavy do 31. 8. 2018
    Sochařské dílo Vladimíra Preclíka
    Keramika z Bechyně 1884 - 1948 (retrospektivní výstava SUPŠ Bechyně)


 


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/18


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • DOPORUČUJEME:
    Aktuální výtvarné a kulturní akce

    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

Uvedené osobnosti rozhodně nejsou úplným výčtem, chybí například vědci, technici a podobně. Odkazy na webové stránky absolventů z poslední doby, činných výtvarníků,  jsou v Odkazech. Prosíme absolventy školy, aby zaslílali své podněty buď v písemné podobě na adresu SUPŠ Bechyně, Písecká 203, 391 65 Bechyně nebo na e-mailové adresy reditel@supsbechyne.cz nebo nov.jirka@seznam.cz. Za Vaše případné podněty a doplňky Vám předem děkujeme.

UČITELÉ

Burian Bohuslav, akad. sochař (1913 - 1981)
Čáp Josef (1925 - 2016)
Dobiáš Bohumil ml., akad. sochař (1929 - 2001)
Dobiáš Bohumil st., akad. sochař (1905 - 1964)
Eckert Otto, akad. sochař (1910 - 1995)
Haškovec Josef (1879 - 1950)
Hauptman Eduard (1860 - 1925)
Christ Leopold, akad. sochař (1906 - 1985)
Chleborad Arnošt (1859 - 1941)
Karlíková Jitka (1927 - 2017)

Kopecký František (zemřel 1923)
Kyncl František (1907 - 1970)
Mašek Josef (1856 - 1931)
Mařan Václav (1879 - 1962)
Petrů Miroslav, Ing. (1896 - 1967)
Podmol Jaroslav, akad. sochař (1925 - 1995)
Smíšek Antonín (1898 - 1957)
Sovák Ludvík (1862 - 1932)
Stašek Pavel, RNDr. (1908 - 2002)
Šimák Josef, akad. malíř (1888 - 1959)

Vokálek Václav, akad. sochař (1891 - 1970)

ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI VE VÝTVARNÝCH OBORECH

Doubrava Milan (1946 - 2017)
Fifka Gustav (1945)
Gutfreund Otto (1889 - 1927)
Hošek František (1871 - 1895)

Hůrka Vendi Milan (1942 - 2015)
Janouch Ladislav, akad. sochař (1944)
Kojan Jan (1886 - 1951)
Kolář Jan, akad. sochař (1920 - 1998)
Karel Václav (1902 - 1969)
Kubínová - Nováková Renata (1948 - 2017)

Lichtág Jan (1898 - 1985)
Martincová Věra (1940)
Martinec Stanislav (1938)

Novaque (Novák) Petr (1981)
Oppl Vladimír (1953)
Pangrác Miroslav, akad. sochař (1924 - 2012)
Páral Miroslav (1955)
Peterka Jan (1871 - 1938)
Plachta Radko (1928 - 2011)

Purkrábková Hana (1936)
Rybák Jan (1941 - 2017)
Říhánek Dalibor, akad. malíř (1946)
Simota Jan, akad. sochař (1920 - 2007)
Škoda Antonín (1935 - 2000)

Varcl Josef (1881 - 1953)
Walter Alexander (1941)
Werner Egon Ivan (1931 - 2013)
Zívr Ladislav (1909 - 1980)


ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI V NEVÝTVARNÝCH OBORECH

Bratři Růžičkové
Číla Antonín Mikuláš, generál (1883 - 1983)
Illín Evžen (1924 - 1985)
Kačer Jan (1936)
Kryl Karel (1944 - 1994)
Roden Karel (1962)
Ryvola Mirko "Miki" (1942)
Sodoma Viktor (1945)