SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

  • Více ZDE
  • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
    Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

  • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

  • 26. - 27. 8. 2019
    Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

  • 18. 9. 2019
  • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

  • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

  • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
    Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
    28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
  • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
    - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
      Preclíka
    - Školní výstava historické keramiky
      (15. 6. - 31. 8. 2019)
    - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
      21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
  • Výstava Keramické věže Jana Bendy
    Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY



AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

  • DOPORUČUJEME:
    Aktuální výtvarné a kulturní akce

    Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

VÝZNAMNÉ OSOBNOSTI ŠKOLY

Uvedené osobnosti rozhodně nejsou úplným výčtem, chybí například vědci, technici a podobně. Odkazy na webové stránky absolventů z poslední doby, činných výtvarníků,  jsou v Odkazech. Prosíme absolventy školy, aby zaslílali své podněty buď v písemné podobě na adresu SUPŠ Bechyně, Písecká 203, 391 65 Bechyně nebo na e-mailové adresy reditel@supsbechyne.cz nebo nov.jirka@seznam.cz. Za Vaše případné podněty a doplňky Vám předem děkujeme.

UČITELÉ

Burian Bohuslav, akad. sochař (1913 - 1981)
Čáp Josef (1925 - 2016)
Dobiáš Bohumil ml., akad. sochař (1929 - 2001)
Dobiáš Bohumil st., akad. sochař (1905 - 1964)
Eckert Otto, akad. sochař (1910 - 1995)
Fuch Jiří, akad. soch. (1949)
Haškovec Josef (1879 - 1950)
Hauptman Eduard (1860 - 1925)
Christ Leopold, akad. sochař (1906 - 1985)
Chleborad Arnošt (1859 - 1941)
Karlíková Jitka (1927 - 2017)

Kopecký František (zemřel 1923)
Kyncl František (1907 - 1970)
Mašek Josef (1856 - 1931)
Mařan Václav (1879 - 1962)
Oliva Miroslav, akad. sochař (1954)
Petrů Miroslav, Ing. (1896 - 1967)
Podmol Jaroslav, akad. sochař (1925 - 1995)
Smíšek Antonín (1898 - 1957)
Sovák Ludvík (1862 - 1932)
Stašek Pavel, RNDr. (1908 - 2002)
Šimák Josef, akad. malíř (1888 - 1959)

Vokálek Václav, akad. sochař (1891 - 1970)

ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI VE VÝTVARNÝCH OBORECH

Bečvář Karel, akad. sochař (1955)
Doubrava Milan (1946 - 2017)
Dvořák Karel, MgA. (1965)
Fifka Gustav (1945)
Gutfreund Otto (1889 - 1927)
Hošek František (1871 - 1895)

Hůrka Vendi Milan (1942 - 2015)
Jakubčík Miroslav, MgA. (1964)
Janouch Ladislav, akad. sochař (1944)
Kojan Jan (1886 - 1951)
Kolář Jan, akad. sochař (1920 - 1998)
Karel Václav (1902 - 1969)
Kubínová - Nováková Renata (1948 - 2017)

Lichtág Jan (1898 - 1985)
Martincová Věra (1940)
Martinec Stanislav (1938)

Novaque (Novák) Petr (1981)
Oliva Miroslav, akad. sochař (1954)
Oppl Vladimír, akad. sochař (1953)
Pangrác Miroslav, akad. sochař (1924 - 2012)
Páral Miroslav (1955)
Peterka Jan (1871 - 1938)
Plachta Radko (1928 - 2011)
Proll Tomáš, akad. sochař (1943 - 2017)

Proško Patrik (1974)

Purkrábková Hana (1936 - 2019)
Rybák Jan (1941 - 2017)
Říhánek Dalibor, akad. malíř (1946)
Samec Jan, akad malíř (1955)
Schmausová-Shoonerová Helena (1938 - 2018)
Simota Jan, akad. sochař (1920 - 2007)
Škoda Antonín (1935 - 2000)

Varcl Josef (1881 - 1953)
Walter Alexander (1941)
Werner Egon Ivan (1931 - 2013)
Worm Dalibor (1965)
Zívr Ladislav (1909 - 1980)


ABSOLVENTI, KTEŘÍ SE PROSADILI V NEVÝTVARNÝCH OBORECH

Bratři Růžičkové
Číla Antonín Mikuláš, generál (1883 - 1983)
Illín Evžen (1924 - 1985)
Kačer Jan (1936)
Kryl Karel (1944 - 1994)
Roden Karel (1962)
Ryvola Mirko "Miki" (1942)
Sodoma Viktor (1945)