SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

PODĚKOVÁNÍ

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR - PEC

Ředitelství SUPŠ Bechyně děkuje za dar, který škola obdržela od paní Drahoslavy Prollové z pozůstalosti zesnulého absolventa školy pana Tomáše Prolla. Jedná se o zánovní pec na pálení keramiky (objem cca 0.75 m3), digestoř, 20 kg oxidu železa, pálicí pomůcky (podložky a karborundové pláty) a sádrové desky. Vše bylo přivezeno během měsíce června 2018.Škola si tohoto daru velmi váží a využije ho při výuce.

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR DO ŠKOLNÍ SBÍRKY OD STANISLAVA MARTINCE

Pan Stanislav Martinec, absolvent školy, věnoval škole plastiku Babylónská věž. Plastika bude zařazena do školní sbírky a trvale vystavena v prostorách školy. Ředitelství školy děkuje autorovi za rozšíření školní sbírky.

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR DO ŠKOLNÍ SBÍRKY OD ALEXANDRA WALTERA

Ředitelství školy děkuje panu Alexandru Walterovi, absolventu školy z roku 1961, za keramickou plastiku s názvem Zakázaná píseň (2014), kterou vytvořil jako hold tvorbě Karla Kryla. Plastika bude trvale umístěna v budově školy.

PODĚKOVÁNÍ ZA DAR DO ŠKOLNÍ SBÍRKY OD OLDŘICHA AŠENBRYLA

Ředitelství školy děkujie panu Oldřichu Ašenbrylovi, absolventu školy z roku 1961, za dar do školních sbírek. Jedná se o závěsný talíř s naglazurovým dekorem. Talíř bude trvale vystaven v prostorách školy.

PODĚKOVÁNÍ ZA MONOGRAFIE ANTONÍNA ŠKODY

Ředitelství školy děkuje paní Marii Škodové za monografie jejího manžela Antonína Škody, významného absolventa naší školy. Monografie bude využita pro školní knihovnu a pro propagaci školy.

PODĚKOVÁNÍ FIRMĚ MICRO EPSILON ZA FOTOGRAFICKOU TECHNIKU

Ředitelství školy děkuje bechyňské firmě Micro Epsilon za dar v podobě fotografické techniky (zvětšovací přístroj, světla, filtry a další věci). Vše bude využito v rámci praktických cvičení v multimédiích.

PODĚKOVÁNÍ LADISLAVU JANOUCHOVI ZA DAR DO ŠKOLNÍHO DEPOZITÁŘE

Ředitelství školy děkuje panu ak. soch. Ladislavu Janouchovi za dar plastiky Prométeus, kterou věnoval v červnu 2015 do školního depozitáře. Vzniká zajímavá myšlenka oslovit absolventy - výtvarníky, kteří by podobným způsobem rozšířili školní depozitář. Škola by pak mohla tyto atrefakty prezentovat na svých výstavách.

PODĚKOVÁNÍ ZA FOTOGRAFICKÉ POZADÍ A SCANER

Děkujeme Evě a Aleši Jurčičkovým za stojan a dvě role papíru (nekonečné pozadí pro fotografování), scaner a odbornou literaturu (tvorba webových stránek atd). Dar bude využíván především pro potřeby oborů grafický design a multimediální tvorba.

PODĚKOVÁNÍ ZA ARBOR

Děkujeme naší dlouholeté účastnici kurzů paní Ivaně Švorcové z Prahy za rozměrný arbor na ukládání grafiky, který naší škole věnovala v únoru 2012. Arbor bude využit  v nově budované grafické dílně na ukládání žákovských prací.

PODĚKOVÁNÍ ZA PLAZMOVOU TELEVIZI A DVD PŘEHRÁVAČ

Dne 30. 11. 2011 obdržela naše škola krásný dar - plazmovou televizi a DVD přehrávač. Ředitelství školy děkuje Evě a Aleši Jurčičkovým. Daru bude využito při výuce odborných předmětů. Odkazujeme na webové stránky dárce www.jurcicka.cz.

PODĚKOVÁNÍ SILIKÁTOVÉMU SVAZU ZA KNIHU O PORCELÁNU

Zástupce Silikátového svazu Ing. Karel Pavlík předal naší škole 20 výtisků knihy Klasika porcelánu, Čína a Evropa, kterou věnoval Silikátovému svazu autor Jiří Chládek. Publikace je určena především odborným školám, členům svazu a dalším školám, je poskytována zdarma a není určena k prodeji.

PRAXE STUDENTŮ Z HORNÍ BŘÍZY

Jeden výtisk je zařazen do školní knihovny, další výtisky budou využity pro potřeby výuky dějin výtvarné kultury, designu a technologie a také jako hodnotné ceny pro studenty.

PODĚKOVÁNÍ PANÍ MILENĚ BANSETOVÉ ZA SOUBOR KERAMIKY

Děkujeme keramičce a sochařce paní Mileně Bansetové za dar keramiky, který obohatil školní sbírky. Naše škola obdržela soubor 13 kusů originální keramiky a diplom pana Slavoje Banseta z Faenzy z roku 1964. Několik věcí spolu s diplomem je vystaveno ve škole, ostatní jsou uloženy ve školním depozitáři.

Milena Bansetová (1923)

Narodila se v Praze, dětství prožila v Ústí nad Orlicí. Po měšťance šla do Vysokého Mýta na rodinnou školu. V sedmnácti letech se dostala do Prahy a záhy začala studovat sochařství u profesora Horejce na VŠUP (1942 – 1948). V 50. letech začala pracovat pro keramický průmysl společně se svým manželem a spolužákem Slavojem Bansetem, a to především pro Jihotvar Hrdějovice a Keramické závody Teplice. Po roce 1968 emigrovali Bansetovi do Švédska a zřídili si ateliér v Norrköpingu a keramickou dílnu v Rejmyre.

Na začátku 90. let se Milena Bansetová vrátila do České republiky a pokračovala ve výtvarné činnosti. Kromě keramiky se věnovala malbě. Hlavními inspiračními zdroji jejího díla byly artefakty prehistorické keramiky, antická a středomořská keramika. Novým impulsem pro ni bylo setkání se surrealistickým uměním v Paříži. Vystavovala doma i v cizině (například v Rakousku, Německu, Švédsku, USA, Kanadě, reprezentovala českou keramiku na světových výstavách EXPO 1958 v Bruselu a EXPO 1967 v Montrealu), získala ceny Mezinárodní akademie keramiky (1960 diplom, 1962 stříbrná medaile). 

V současné době žije paní Miena Bansetová v domově důchodců v Kytíně u Mníšku pod Brdy.

PODĚKOVÁNÍ ZA KOPÍROVACÍ STROJ

Děkujeme Českému Rozhlasu České Budějovice, U Tří Lvů 1, České Budějovice, zastoupenému ředitelem studia panem ing. Jiřím Svobodou, za dar kopírovacího stroje Minolta EP 1052, výrobní číslo 217829993. Stroj je umístěn v grafické učebně a je využíván ve výuce.

PODĚKOVÁNÍ ZA PLYNOVOU PEC

Děkujeme Evě a Alešovi Jurčičkovým, absolventům školy z let 1994 a 1993 za poklopovou plynovou pec na pálení keramiky technikou RAKU. Pec bude využívána pro alternativní pálení při výuce praktických cvičení ve vytváření studentů keramického oboru, při letních kurzech pro veřejnost a dalších akcích pořádaných školou.

www.jurcicka.cz