AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2023-24

140. výročí založení školy

Oslavy 140. výročí založení keramické školy

Záštitu nad touto akcí přijal Mgr. Pavel Klíma náměstek hejtmana Jihočeského kraje pro školství, sport a veřejné zakázky, člen Výkonného výboru TOP 09, dlouholetý ředitel školy a nově zvolený poslanec PČR

Co bude předcházet?

6.6. 2024 od 17 hod. vernisáž výstavy současných pedagogů SUPŠ Bechyně v Muzeu města Bechyně.
10 - 15. 6. 2024  Návoz artefaktů na absolventskou výstavu do školy. Zájemci z řad výtvarně činných absolventů již nyní pište na email reditel@supsbechyne.cz, preferujeme ročníky narození 1970-1980- nicméně zájemce z jiných ročníků předem neodmítáme... posílejte prosím fotografie svých děl, případně kontakt na své webové stránky. Po vzájmné dohodě vám zašleme další instrukce. Vy nám následně zašlete krátký životopis ke zveřejnění na výstavě a také seznam děl s jejich názvy k tvorbě popisek.
15. 6. – 20. 6. 2024- instalace výstavy

Návrh na programu oslav výročí 21. - 22. 6. 2024

Pátek 21. 6. 2024

13 - 18 hod. registrace ve škole, prohlídka školy, individuální setkávání, občerstvení ve škole, prodej suvenýrů a věcí z nového depozitáře, fotokoutek ve škole...ubytování na DM - kapacita je omezená  kontakt na paní správcovou je Ing. Jana Mitanová tel:381 211 035 email: spravcedm@supsbechyne.cz

Sobota 22. 6. 2024

 9 - 17. hod. registrace ve škole, prohlídka školy, individuální setkávání, občerstvení ve škole, prodej suvenýrů a věcí z nového depozitáře, fotokoutek ve škole...
11 hod. - vernisáž absolventské výstavy v Galerii na chodbě v budově SUPŠ
11.30- 13. 15 - čas na obědy
13. 15 – 13. 30 hod shromáždění absolventů v parku před školou - u Draka, kde začne průvod absolventů na náměstí
13.30 zahájení průvodu na náměstí
14 hod. - shromáždění absolventů na náměst ukašny-  bubnování, trumpety… proslov z věže ..
14.10 hod.-14. 50 hod.  Soutěž v co nejpomalejší jízdě na kole ( podle rozdělení v průvodu by každá skupina oddělených ročníkových období vybrala jednoho zástupce, který bude tu ročníkovou skupinu reprezentovat- vítěz obdrží …
15 hod. vernisáž výstavy současných pedagogů v Městském muzeu na náměstí.
16 hod. - hudební vystoupení před kinem. Následně bude k dispozici aparatura pro produkci absolventů muzikantů...

16 - 24 hod. - otevření Kulturního domu pro absolventy - hudba, občerstvení- promítání – videí  školy a žákovských prací oboru multimediální tvorby, prostor pro setkávání...
 
Během oslav výročí můžete shlédnou výstavy pořádané na zámku upozorňujeme, že zámek bude z důvodu soukromé akce otevřen v sobotu 22. 6. 2024 pouze do 12. 30 hod.
 
 
140. výročí založení školy140. výročí založení školy140. výročí založení školy

 

 

Beseda se známým japanologem

"Ve středu 27. září 2023 v sále bechyňského kina besedoval se studenty SUPŠ Bechyně pan Jakub Zeman, český japanolog, spisovatel, překladatel, emeritní kurátor asijských sbírek Národní galerie, dlouholetý člen Česko-japonské společnosti, Společnosti pro studium japonského meče a jeden ze zakládajících členů České společnosti japonského meče. Beseda byla na téma Umělecké řemeslo starého Japonska a studenti si tak mohli vyslechnout poutavé povídání o nejrůznějších řemeslných technikách, od výroby čajové keramiky, přes umělecké řezbářství, šperkařství, zlatnictví,  až po mýty zahalenou tajemnou výrobu samurajských mečů zvaných katany. Od každého přivezl s sebou na ukázku originální kus, který si studenti na konci besedy mohli se zájmem prohlédnout a dokonce i osahat. Ve vyprávění pana Zemana zaznělo také zajímavé srovnání těchto tradičních uměleckých řemesel se současnými celosvětově módními vlnami japonského komiksu tzv. mang či japonských animovaných filmů zvaných anime."

Beseda se známým japanologemBeseda se známým japanologemBeseda se známým japanologemBeseda se známým japanologemBeseda se známým japanologemBeseda se známým japanologem

Celorepubliková točířská soutěž

Ve dnech 2. a 3. 11. 2023 proběhla tradiční točířská soutěž. Předsednictví se ujal známý scénograf a designér Štěpán Kuklík, který naší školu absolvoval v roce 1993. Na soutěž se přijel podívat redaktor Českého rozhlasu Mgr. Jan Kopřiva. Děkujeme všem zúčastněným školám a blahopřejeme vítězům v oficiálním kole i v ve volné soutěži, která letos obsahovala v daném časovém limitu natočit co největší počet 10 centimetrových váziček. děkuji organizátorům z řad pedagogů SUPŠ Bechyně!

Mgr. Otakar Novák.

Celorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěžCelorepubliková točířská soutěž

Deset let s jedním světem

DESETKRÁT JEDEN SVĚT
Výstava v DON Tábor! Vernisáž 4. dubna 2024 v 18 h.
Plakáty současných studentů 1.–3. ročníku oboru Grafický design SUPŠ Bechyně a výběr plakátů z archivu školy za deset let spolupráce s festivalem.
Výstava potrvá do 30. června 2024 a je součástí akcí ke 140. výročí založení školy.
Letošní plakátovou tvorbu studentů si můžete prohlédnout ZDE
Deset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světemDeset let s jedním světem

Exkurze žáků do Paříže

První týden v říjnu se studenti SUPŠ Bechyně zúčastnili zájezdu do Paříže. Navštívili nejznámější památky, galerie a muzea. První den začali procházkou vstříc Eiffelově věži a zájezd zakončili v Musée de l’Orangerie. V průběhu zájezdu nechyběly ani klenoty Paříže jako je Centre Pompidou, Musée d’Orsay, Musée Rodin, Versailles, moderní čtvrť La Défense, baziliku Saint Denis, Louvre, Montmartre s kostelem Sacré Coeur, kaple Sainte Chapelle a další. Samozřejmě nechybělo ani několik procházek centrem Paříže nebo projížďka lodí po Seině. Měli jsme štěstí na krásné počasí, hodné studenty, vstřícné řidiče našeho autobusu a paní průvodkyni. Zájezd považujeme za velmi zdařilý a těšíme se, kam SUPŠ Bechyně vyrazí příště.
Magdalena Černá, Pavla Zelenková
Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže Exkurze žáků do Paříže

Festival mladých talentů na pražském hradě

Naše škola se zúčastnila VI. ročníku festivalu mladých talentů v Mladotově domě na Pražském hradě. Dvě naše studentky získaly ocenění.

Festival probíhá pod záštitou první dámy Evy Pavlové.

Gratuliji našim oceněným studentkám.

Otakar Novák.

festival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hraděfestival mladých talentů na pražském hradě

Jan Kačer navštívil svou alma máter a žáci multemédií s ním natočili rozhovor

2. 10. 2023 den před svými 87. narozeninami přijel do Bechyně známý režisér a herec Jan Kačer. V zaplněném bechyňském kině se zúčastnil promítání svého filmu Jsem nebe, který natočil v prostředí Bechyně v roce 1970. Ředitel školy Mgr. Otaklar Novák pana Kačera představil žákům a předal slovo panu starostovi Mgr. Štěpán Ondřichovi, který jej také uvítal a předal mu dar za město. Po filmovém představení jej diváci z řad žáků a pedagogů SUPŠ Bechyně a ostatních návštěvníků ocenili potleskem ve stoje. On jim následně poutavým způsobem přiblíži svůj vztah k Bechyni, natáčení, ke keramické škole a sdílel i své hluboké životní hodnoty. Následující program proběhl v budově SUPŠ Bechyně, o které řekl, že jej v průběhu jeho studií  společně s nádherným prostředím města jako osobnost utvořila. Žáci multimediálního oboru s ním pak v improvizovaném studiu v ředitelně natočili pod vedením MgA. Václava Petáka rozhovor. Do večerních hodin se pak pan Jan Kačer sdílel se zájemci o setkání s ním ve škole.

Rozhovor s Janem Kačerem  zde .

Jan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou bechyni a alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou Bechyni a keramickou alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou Bechyni a keramickou alma máterJan Kačer navštívil svou milovanou Bechyni a keramickou alma máter

Kurz sebeobrany

21.11. 2023 se uskutečnil Kurz sebeobrany dívek v DM. Dívky absolvovaly teorii o bezpečném chování v krizových situacích, vyslechly návody jak se bránit při napadení v reálném životě s ohledem na jejich fyzickou kondici. Prakticky si vyzkoušely postoje a pohybové aktivity při napadení. Kurz vedl Ing.M.Herman- lektor tělesné a pohybové průpravy policistů.

Iva Šťastná.

Kurz sebeobranyKurz sebeobranyKurz sebeobranyKurz sebeobranyKurz sebeobranyKurz sebeobranyKurz sebeobrany

Maturanti vystavují v galerii 2+1 v Bechyni

1. 11. 2023 byla v galerii 2+1 zahájená studentská výstava maturitního ročníku. Potrvá do prosince 2023.

Děkuji studentům za jejich iniciativu a přeji návštěvníkům, ať se jim výstava líbí.

Otakar Novák.

.Maturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v BechyniMaturanti vystavují v galerii 2+1 v Bechyni

Obědy pro jihočeské děti

 

Naše škola je zapojena do programu Obědy pro jihočeské děti.

Účelem dotace v rámci dotačního programu "Obědy pro jihočeské děti" je poskytnutí peněžních prostředků na skolní stravování žáků naší školy.Jedná se o dotaci z rozpočtu Jihočeského kraje, která je spolufinácována v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus 2021-2027 Evropskou unií.

Plenér 2023

Žáci 3. ročníků se právě účastní kurzu malby a kresby v plenéru. Sdílíme s vámi několik fotografií z akce. Po skončení kurzu bude koncem září uspořádaná výstava v prostorách Galerie na chodbě SUPŠ Bechyně.

Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023Plenér 2023

Prima natáčela v SUPŠ Bechyně

Začátkem roku 2024 se ve škole natáčela část pořadu Pima - město Bechyně.

Pokud máte zájem můžete se podívat na pořad.

Na prvním odkaze se můžete podívat na celý pořad Prima - město Bechyně a na druhém odkaze, ke konci pořadu je zpracovaná samostatná reportáž ze školy.

Předvánoční Vídeň

Dne 14. prosince 2023 studenti SUPŠ Bechyně navštívili vánoční Vídeň. Mohli si prohlédnout nejznámější památky jako je katedrála svatého Štěpána, palácový komplex Hofburg nebo kostel svatého Karla Boromejského. Skupina také navštívila Kunsthistorické muzeum a galerii umění Albertina.
V muzeu Albertina jsme zhlédli kromě stálých expozic i několik aktuálních výstav. Tou nejvýznamnější byla výstava mistrovských kreseb mužských a ženských aktů od Michelangela Buonarrotiho a jeho následovníků. Neméně zajímavou byla i expozice velkoformátových barevných fotografií Joela Sternfelda, která  neotřelým způsobem zachycovala každodenní život Ameriky 70. let 20. století. Originální byla i výstava německé abstraktní expresionistky Kathariny Grosseové, jejíž barevné erupce přerůstaly z plochy obrazů i na strop a podlahu galerie. Žáky ovšem nejvíce oslovila přehlídka tvorby vídeňského hyperrealisty Gottfrieda Helnweina.
z rozsáhlých sbírek Kunsthistorického muzea většina žáků zvolila prohlídku expozice egyptského a antického umění a místní obrazárny s reprezentativní přehlídkou děl
renesančního vlámského malíře Pietera Brueghela staršího. Zaujala je rovněž aktuální výstava věnovaná souboru monumentálních nástěnných tapisérií Raffaela Santiho pro Sixtinskou kapli v Římě.
Poté přišla i chvilka na vánoční trhy, po které již exkurze směřovala zpátky k domovu.

 

Předvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční VídeňPředvánoční Vídeň
 
 
 

Výstava studentských prací v Sezimově Ústí

V Galerii Spektrum byla 1. 11. 2023 zahájena rozsáhlá výstava žákovských prací všech oborů SUPŠ Bechyně. Výstava potrvá do 31. 12. 2023.

Srdečně Vás zveme.

Mgr. Otaklar Novák

Výstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově ÚstíVýstava studentských prací v Sezimově Ústí

Výstava školy v galerii 2+1

Srdečně Vás zveme na zahájení výstavy  prací studentů umprumky!
9. 4. – 10. 5. 2024
Galerie 2+1 Bechyně
vernisáž 8. 4. 2024 v 16 h

Výstava školy v galerii 2+1

Výstava v Galerii M v Milevsku

Galerie M tradičně vystavuje práce žáku SUPŠ Bechyně. Výstavu můžete shlédnout od 5. 9. 2023 do 29. 9. 2023

Výstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M v MilevskuVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- MilevskoVýstava v Galerii M- Milevsko

Výstava žákovských prací v Lomnici nad Lužnicí

Srdečně Vás zveme na vernisáž výstavy studentů SUPŠ Bechyně do Kostela sv. Václava v Lomnici nad Lužnicí. Začátek je 15. 9. 2023 v 18 hod.  Navštívit expozici můžete až do 15. 11. 2023. Výstavu nainstalovali MgA. Roman Šedina a MgA. Václav Kupský a můžete shlédnout práce ze všech oborů, které škola vyučuje. Děkujeme Ing. Karlu Pupíkovi za zprostředkování a paní Marcele Božovské za zorganizování výstavy a zajištění doprovodného programu.

Výstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad LužnicíVýstava žákovských prací v Lomnici nad Lužnicí

Výstražná stávka

Oznamujeme vám, že se naše škola v pondělí 27. 11. 2023 zapojí do výstražné stávky ČMOS PŠ. Z důvodu nemožnosti zajistit organizaci vyučování, bude škola tento den uzavřena. Na domov mládeže je možno přijíždět až v pondělí 27. 11. 2023 od 14 hodin.
Mgr. Otakar Novák, ředitel školy.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24

Zahájení školního roku proběhlo v pondělí 4. 9. 2023. Žáci prvních ročníků se seznámili s prostředím svého dalšího působiště. Všem žákům přejeme poklidné a přínosné studium.

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023-24

ZPĚVEM PROTI TEMNOTĚ

Prožívání otřesné události z předešlého dne zanechalo v každém z účastníků nevyslovenou otázku o vhodnosti zpěvu vánočních písní a koled. Hluboce soucítíme se všemi pozůstalými i se všemi, kteří si nesou traumatický zážitek z prožité hrůzy. Nakonec zvítězilo poselství naděje, které tyto texty a melodie obsahují. Naději, že temnota definitivně nezvítězila. Tím, že otevřeme své dveře světlu, které se v koledách zvěstuje, temnotě nezbyde místo.

Mgr. Otakar Novák.

ZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚZPĚVEM PROTI TEMNOTĚ

Foto MgA. Václav Peták.