AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

Školní výstava v Milevsku (4. - 27. 9.2019)
Ohlédnutí za prázdninami (31. 8. 2019)

ŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKU

Tak jako v minulých letech jsme připravili již tradiční výstavu v Galerii M v Milevsku. Představujeme nové maturitní a klauzurní práce a také plakáty, které vznikly v rámci festivalu Jeden svět 2019. Vernisáž proběhla ve středu 4. 9. 2019 v 17.00, povýstava potrvá do 27. 9. 2019. Srdečně zveme!

ŠKOLNÍ VÝSTAVA V GALERII M V MILEVSKU

Na výstavě jsou zastoupeny všechny výtvarné obory školy. Těší nás, že velmi početně je zastoupena keramika, a to pracemi žáků všech čtyř ročníků (plastiky zvířat, prořezávané mísy - 1. ročník, reliéry s hudebním motivem - 2. ročník, exteriérová plastika, točený svícen - 3. ročník, maturitní práce - 4. ročník). Obor průmyslový design je se prezentuje plastikami zvířat (1. ročník) a interiérovou fontánou (4. ročník), obor grafický design maturitními pracemi povinnými i volnými a obor multimediální tvorba fotografiemi různých formátů (4. ročník). Letošní výstava v Milevsku je již desátou v řadě. Vůbec poprvé jsme v Milevsku vystavovali v roce 1999.

ŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKU
ŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKU
ŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKU
ŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKUŠKOLNÍ VÝSTAVA V MILEVSKU
Vernisáž školní výstavy v Galerii M v Milevsku 4. 9. 2019. Dole vlevo slečna Petra, která hrála na vernisáži již podesáté (!), vpravo galeristka Hana Vaněčková  a místostarosta města Milevsko pan Mgr. Petr Barda. (Foto: Archiv školy)

OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

Skončil další školní rok a lze říci, že byl úspěšný. O prázdninách proběhly oblíbené kurzy pro veřejnost. Letos byly obsazeny nejpočetněji za 25 let, kdy je ve škole děláme. Velmi pěkná byla již tradiční závěrečná výstava v Galerii Na chodbě 6. 7. 2019. Další akcí byla účast školy na Bechyňských keramických trzích 2019 27. 7. 2019. Na náměstí točil akad. soch. Miroslav Oliva a absolventka školy Marie Kučerová. Děti měly možnost vyzkoušet si práci s hlínou a zjevně jim to činilo radost. Další akcí, která je vázána na školu, je výstava Silný ročník. Byla zahájena 3. 8. 2019 v galerii Zámecká sýpka (bývalé Muzeum Vladimíra Preclíka v zámecké zahradě). Výstavy se účastní absolventi školy Jitka Wernerová, Miroslav Oliva, Miroslav Páral, Jan Samec a Karel Bečvář. Derniéra této ojedinělé výstavy je plánována na oslavy 135. výročí založení školy 21. 9. 2019.

To nejvýznamnější je ale rekonstrukce školy a domova mládeže. Dlouho očekávaná akce začala 29. 7. 2017 a velmi intenzívní práce probíhaly po celý srpen a pokračují i v září 2019. Rekonstruuje se budova pavilónu B domova mládeže a velké přístavby školy z přelomu 50. a 60. let 20. století. Samozřejmě zajištění výuky není jednoduché, ale je důležité, že se rozběhla rekonstrukce, na kterou jsme tak dlouho čekali.

Do nového školního roku přeje ředitelství školy všem zaměstnancům i žákům jen to nejlepší.