AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020

ÚČAST ŠKOLY NA VÝSTAVĚ CESTY SVOBODY

Metropolitní kapitula u sv.Víta v Praze, Hradčanská galerie Josefa Kalouska  Městská část Praha 1 pořádá v Mladotově domě na Pražském hradě ve dnech 4. - 15. 11. 2019 výstavu Cesty svobody. Pozvání na tuto výstavu přijala i naše škola. Připravili jsme kolekci figurálních plastik a podlahových váz. Jde o čtvrtý ročník této výstavy, naše škola se účastní podruhé.

Milé dámy a pánové, milí přátelé,
dovolte, abychom Vás co nejsrdečněji pozvali na otevření výstavy Festival mladých talentů, IV . ročník, na Pražském Hradě, dne 4.11.2019 v 18 hod. Pozvánky najdete v příloze. Festival mladých talentů je přehlídkou vynikajících uměleckých škol, ale také různorodé pedagogické práce, která vytváří fenomén českého uměleckého školství a připravuje studenty v mnoha uměleckých oborech. V tomto roce, kdy slavíme 30 let od Sametové revoluce, je tato výstava připomínkou, že výtvarné umění bylo jedním z prvních oborů, které reagovaly na změněnou situaci v zemi vznikem nových galerii, kroužků, soukromých aktivit i sběratelství. Naše výstava představuje talentované mladé lidi ve věku od 5 do 30 let. Zvlášť si považujeme spolupráci s absolventy Atelieru III profesora Michaela Rittsteina na AVU v Praze. Věříme, že tato výstava bude úspěšným příspěvkem k oslavám tohoto výročí, ale i zážitkem pro samotné mladé autory, s kterými je pro nás velkou radostí moci spolupracovat. Těšíme se na Vás.

Světlana Kalousková a celý tým, který výstavu připravuje 

Mladotův dům se nachází ve Vikářské uličce, číslo popisné 37, Pražský hrad. Přízemní prostor, využívaný dnes především jako výstavní síň, je vyzdoben nástěnnými malbami popsanými v dokumentu, který si můžete stáhnout zde. Dokument připravil pan Mgr. Vladimír Aim, jemuž velmi děkujeme za jeho poskytnutí.

(Zdroj: https://www.katedralasvatehovita.cz/cs/kulturni-zivot/mladotuv-dum)