AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

PRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZE

V rámci projektu OP VK Zlepšování podmínek pro výuku máločetných oborů vzdělání pořádala Střední škola Horní Bříza  setkání žáků keramických škol v rámci projektu OP VK „Zlepšování podmínek pro výuku máločetných oborů vzdělání“. Dosud proběhla setkání v Horní Bříze (2010), Bechyni (2010) a Karlových Varech (2011). V pořadí čtvrté a závěrečné setkání žáků partnerských škol proběhlo od 27. února do 2. března 2012 ve Střední škole Horní Bříza.

Sympozia se zúčastnilo po šesti studentech z karlovarské, hornobřízské a naší školy a jejich pedagogický doprovod. Během pěti dnů si prohlédli továrny v Chlumčanech (výroba dlažeb) a Horní Bříze (výroba keramických válečků do válečkových pecí), navštívili Muzeum a galerii severního Plzeňska v Mariánské Týnici a zámek Zbiroh (výstava Templáři, obraz údajně od Leonarda da Vinci). Hlavní náplní ale bylo pracovní setkání na téma Zahradní keramika.
 
Ve čtvrtek 1. 3. 2012 proběhla v Horní Bříze pracovní schůzka ředitelů tří partnerských keramických škol sdružených v sektorové dohodě pro keramiku (Karlovy Vary - Ing. Bc. Markéta Šlechtová, Horní Bříza - Mgr. Karel Suda a Bechyně - PaedDr. Jiří Novotný). Pipojili své podpisy k sektorové dohodě, se zástupci Silikátového svazu Ing. Karlem Pavlíkem, panem Eduardem Justou a paní Andreou Sedláčkovou, koordinátorkou projektu, probrali možnosti další spolupráce. Prohlédli si hornobřízskou školu a navštívili studenty, kteří dokončovali modelování plastik. Bylo velmi milé vidět opravdový zápal mladých výtvarníků i jejich učitelů. To, že všechny práce baví, dokládal pan Suda i tím, že studenti zůstávali v dílně i ve večerních hodinách.

Naši školu na tomto sympoziu zastupovali studentky a studenti Zdeňka Limbergová, Veronika Hrdličková, Nikola Příhodová, Petr Čípa, Dominik Miklušák a Erik Bartoš pod vedením pana Jana Vančury. Všem patří poděkování za zájem a pracovní nasazení. Sympozium skončilo v pátek 2. 3. 2012 a nyní se budeme těšit, že s výsledky práce studentů tří škol se setkáme na výstavě, která je předběžně domluvena.

PRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZE
PRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZE
PRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZE
PRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZEPRACOVNÍ SETKÁNÍ KERAMIKŮ V HORNÍ BŘÍZE
Pracovní setkání keramiků v Horní Bříze 27. 2. - 2. 3. 2012. Uprostřed dole jsou naši zástupci
Zdeňka Limbergová, Erik Bartoš, Dominik Miklušák, Jan Vančura, Veronika Hrdličková, Petr
Čípa a Nikola Příhodová (foto: Jan Vančura)