AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011

VÝSTAVA V GALERII M V MILEVSKU

Na září 2010 jsme připravili výstavu v Galerii M v Milevsku.  Po jedenácti letech jsme se vrátili do krásných prostor zdejší galerie. Instalace výstavy proběhla 2. - 3. 9. 2010, výstava trvala do 29. 9. 2010, vernisáž se uskutečnila v pátek 3. 9. 2010 v 17.00 hodin.

VÝSTAVA V MILEVSKU


Zaplnili jsme tři klenuté místnosti. V první je keramika a grafika - větší keramické exteriérové objekty, točené nádobí, reliéfy a nádobí pálené v peci na dřevo, dva linorytové grafické cykly, dva návrhy grafického manuálu, jedno autorské portfolio a tři návrhy leporela. Druhá místnost je věnována průmyslovému designu: je zde několik banerů k maturitním pracím, makety i hotové výrobky. Poslední místnost je věnována keramice; instalace je doplněna o dvě batikové kompozice, které vznikly během výměnné praxe na škole v italském Trentu v březnu letošního roku.

Podobně jako na dvou dalších sezónních výstavách - v bechyňském muzeu a v českobudějovické radniční výstavní síni - jsme představili první maturitní práce studentů grafického oboru. Zde jsme je doplnili novými pracemi studentů keramického oboru - reliéfy s přírodní (rostlinnou) tématikou a také drobnějšími pracemi, které jsme buď nevystavovali vůbec nebo již delší dobu .

Podle vyjádření vedoucí galerie paní Vaněčkové byla návštěvnost vysoká a ohlasy pozitivní. Jsme dohodnuti, že školní výstava v Milevsku se stane zářijovou tradicí, jakýmsi ohlédnutím za uplynulým školním rokem.

VÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKUVÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKUVÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKU
VÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKUVÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKUVÝSTAVA  V GALERII M V MILEVSKU
Vernisáž výstavy v Galerii M: keramika, design, grafika (foto: Pavlína Novotná)