AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011

ŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNI

Ve dnech 12. - 13. 8. 2011 proběhly v rámci Rožmberského roku Slavnosti Petra Voka na Bechyni. Během nich jsme návštěvníkům města a slavností v sobotu 13. 8. 2011 od 9.30 do 17.00 hodin zpřístupnili také školní dvůr a školu při akci s názvem Řemesla na dvorku. Záměrem bylo řemesly oživit školní dvůr; v důsledku vrtkavého počaí jsme nakonec byli nuceni umístit řemesla na chodbu v přízemí. Kromě ukázek točení jsme ve spolupráci s organizací Česká řemesla nabídli možnost vyzkoušet si podmalby na skle, vymalovat si svůj erb pod vedením profesionálního heraldika, ozdobit si zrcadlo atd.

Kromě toho u nás také proběhla renesanční řemeslná dílna, kterou uspořádala ZŠ Libušina ulice. Návštěvníci si mohli namalovat malou olejomalbu a vytvořit si a vytisknout vlastní malý linoryt. 

Bechyňské oslavy měly velmi bohatý a pestrý program, pouze počasí nebylo stoprocentní. Průvod, který vyšel od kulturního domu a skončil na bechyňském zámku, byl pozdravován množstvím lidí. Při slavnostním uvítání Petra Voka před velkolepě opravovaným zámeckým průčelím s nádhernými freskami spustil prudký déšť, který zahnal účastníky do jízdárny, kde byly slavnosti zahájeny výstřelem z děla a vystoupením Fedfechtýřů a pokračovaly vystoupením skupin dobových tanců a hudby. Je opravdu velmi potěšitelné, že se společným úsilím kulturního domu Bechyně i majitelů zámku opět po deseti letech vrátily takto pompézní slavnosti na Bechyni.

ŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNIŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNIŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNI
ŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNIŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNIŘEMESLA NA DVORKU - VOKOVY SLAVNOSTI NA BECHYNI
Řemeslné dílny během Vokových slavností na Bechyni 13. 8. 2011 (foto: Pavlína Novotná)

Film z Rožmberských slavností na Bechyni natočil student Jiří Bednář.