AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011

EXKURZE DO PRAHY: ČEKÁNÍ NA GODOTA

V úterý 29. 3. 2011 proběhla exkurze padesáti studentů do Prahy. Na programu byla návštěva Národního technického muzea a procházka historickým jádrem města, hlavním bodem programu ale bylo večerní představení hry Samuela Becketta Čekání na Godota. Zájezd zorganizovala Mgr. Ludmila Krůčková.

Čekání na Godota je tragikomedie, která se stala mezníkem ve vývoji moderního divadla. Pojednává o nekonečném a beútěšném čekání na někoho, kdo by mohl vnést smysl do lidského života. Hlavní hrdinové, tuláci a klauni Vladimír a Estragon, sedí pod stromem ačekají na jakéhosi Godota, jehož příchod se však každý den odkládá. V režii Michala Dočekala hráli David Matásek, Daid Prachař, Ondřej Pavelka a Jan Kačer.

Z ohlasů studentů:

"V úterý 29. 3. jsme se vypravili na exkurzi do Prahy. Jako první jsme navštívili Národní technické muzeum, které bylo nedávno velmi povedeně zrekonstruováno. Všechny části expozice jsou zajímavé a také nás překvapilo, kolik jsme objevili věcí, které známe z dětství. Večer jsme se přesunuli do Nové scény Národního divadla, kde jsme marně "čekali na Godota". Nepřišel, protože si za svůj život ručíme sami... Výlet se moc vyvedl, navíc nám i přálo počasí."

Lenka Barvínková, 4. ročník