AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2010/2011

DO TÁBORA ZA DIVADLEM

V úterý 22. 3. 2011 se druhé ročníky zúčastnily exkurze do Divadla Oskara Nedbala v Táboře na představevení divadelní hry Karolíny Světlé Kříž u potoka.

Z ohlasů studentů:

"Dne 22. 3. 2011 jsme v čele s paní profesorkou Krůčkovou a paní profesorkou Kissovou absolvovali jednodenní výlet do Tábora. Začal v osm ráno na bechyňském vlakovém nádraží. Během cesty ještě leckdo dospával a nabíral síly. Po příjezdu do překrásného města jsme se, potěšeni slunečným počasím, přesunuli k Divadlu Oskara Nedbala. Před začátkem představení jsme měli krátký rozchod za účelem občerstvení a pak jsme se odebrali na svá místa v prvních dvou řadách, odkud jsme měli dokonalý výhled na hru Kříž u potoka autorky Karolíny Světlé. Inscenace se držela dobového pojetí, avšak zpracováno bylo v několika ohledech moderně. Hlavním pilířem celého představení byl skvostný výkon účinkujících studentů pražské DAMU.

Po představení nás paní profesorka Krůčková seznámila s několika příjemnými místy v okolí táborského Náměstí Jana Žižky. Prošli jsme uličky historického centra města a společně navštívili expozici Táborský poklad. Na závěr jsme si prohládli botanickou zahradu, která je jednou z nejstarších ve střední Evropě. Se zmrzlinou v ruce jsme pak odešli na nádraží a odcestovali vlakem zpět do Bechyně."

Erik Bartoš a Dominik Miklušák, studenti 2. ročníku