SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

SPOLUPRACUJÍCÍ INSTITUCE

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA TÁBOR - VĚTROVY, A.S.

V pondělí 25. 6. 2012 jsme navázali spolupráci se zoologickou zahradou ve Větrovech u Tábora; naši školu navštívila animátorka doprovodných programů Mgr. Martina Bočková a s ředitelem školy projednala možnosti spolupráce. Velmi pěkná zoologická zahrada, která vznikla poměrně nedávno, je největší zahradou na jihu Čech. Zaměřuje se zejména na faunu amerického kontinentu, ale chová i zástupce fauny ostatních světadílů, jako jsou pštrosi, surikaty, zebry a mnoho dalších oblíbených zvířat. V ZOO Větrovy je možné vidět i tři největší kočkovité šelmy světa - lva, tygra a jaguára. Více o ZOO naleznete na http://www.zootabor.eu/.

ZOO Větrovy má zájem o mnohostrannou spolupráci s naší školou a totéž platí i z naší strany. Nabízí se možnost vytvořit pro ZOO plastiky zvířat, uspořádat výstavy, fotit a natáčet zvířata, zařadit do plenérů 2. ročníků jeden den v ZOO, kde studenti budou moci kreslit a malovat zvířata, vytvářet pro ZOO plakáty atd. Na spolupráci se ZOO Větrovy se opravdu těšíme. Škola si od spolupráce slibuje popularizaci své činnosti a rozšíření povědomí o možnostech studia a uplatnění absolventů školy.

Konkrétní možnosti uplatnění práce SUPŠ v ZOO Větrovy:

 • Volná plastika: volně stojící plastika, zvířecí motivy; materiálem nemusí být pouze hlína, lze vytvořit objekty i z recyklovaných materiálů; následovat může tématická výstava, objekty mohou být ponechámny v ZOO.
 • Tvorba v plenéru: možnosti tvorby ve volné přírodě; využití svažitého terénu, různých úhlů pohledu na zvířata, panoramatického pohledu na město Tábor; poprvé proběhlo kreslení a malování v ZOO Větrovy ve středu 26. 9. 2012.
 • Multimediální tvorba: fotografie ze života zvířat (realistické nebo umělecky stylizované); cykly v rámci ročních období, reportážní fotografie, filmová pasáž nebo dokument; propagační materiályZOO (zejména plakátová tvorba, letáky na akce konané v rámci doprovodných programů, obalové materiály pro účely propagace ZOO, obaly - taštičky, sáčky aj. - určené k přímému prodeji).
 • Obohacení dětského hřiště: plastiky zvířat (mohou být pojaté jako dětská hra).

MALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVY
MALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVY
MALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVYMALÁ VÝSTAVA PLASTIK ZVÍŘAT V ZOO VĚTROVY
Keramická zvířátka - výstava, která zaujala obyvatele i návštěvníky ZOO Větrovy.
(foto: Martina Bočková)

Bohužel v posledních dvou letech (2014, 2015; více na http://www.zootabor.eu/) se ZOO Větrovy potýkala s existenčními problémy, a proto ani naše spolupráce s ní se nerozvíjí. Věříme ale, že po vyřešení problémů bude naše spolupráce obnovena. 30. 6. 2015 byla ZOO Tábor opět otevřena. Změnila majitele a za čtyři měsíce (od slavnostního znovuotevření 30. 6. 2015) ji navštívilo na 50.000 návštěvníků. Je vidět, že patří k největším lákadlům našeho okresu a jistě i celého kraje. V úterý 8. 12. 2015 jsme oslovili vedení ZOO s novým návrhem na spolupráci. O aktualitách budeme informovat.