SPOLUPRACUJÍCÍ INSTITUCE

DOZP ZBĚŠIČKY

V září 2012 byla navázána spolupráce s Domovem pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky (DOZP, www.domovzbesicky.cz) . Ve středu 19. 9. 2012 uspořádal DOZP Zběšičky na Městském stadionu v Bechyni I. ročník atletických závodů. Na akci se přihlásilo 78 sportovců z 11-ti zařízení z Jihočeského kraje a z kraje Vysočina. Soutěžilo se v disciplínách sprint na 50m a 100m, skok daleký a z místa, hod kriketovým míčkem, vrh koulí.

Postiženým sportovcům pomáhali naši studenti 3. ročníku oborů průmyslový design a keramický design pod vedením Mgr. Jany Krejčové, naše škola věnovala deset věcných cen. Závody na bechyňském stadionu probíhaly od 8.00 hodin do odpoledne. I přes nepřízeň počasí se akce vydařila a studentům i Mgr. Krejčové patří velké poděkování za všestrannou pomoc a za opravdu vzornou reprezentaci školy. Věříme, že spolupráce bude pokračovat i v budoucnu.

POMOC NAŠICH STUDENTŮ POSTIŽENÝM SPORTOVCŮM

Spolupráce pokračuje i ve školním roce 2013/2014 - další sportovní den byl zorganizován ve středu 4. 9. 2013. Opět patří poděkování Mgr. Janě Krejčové a studentům 4.DV a 3.G. Rovněž v září 2014 se sportovní skce uskutečnila. Bohužel v září 2015 nevyšlo počasí a sportovní den byl zrušen, ale počítáme s další spoluprací v příštím školním roce, tedy v září 2016.