DOPORUČUJEME

JIŘÍ LAŠTOVIČKA: PORCELÁN +

V termínu 10. 10. - 1. 11. 2012 proběhla ve Výstavní síni designu FUD UJEP Ústí nad Labem v Dubí výstava Jiřího Laštovičky.

Akad. sochař Jiří Laštovička patří mezi přední české keramiky, v jejichž tvorbě se stal porcelán dominantním materiálem. Více než třicet let se zabývá designem porcelánových výrobků, převážně pro n.p. Karlovarský porcelán, později pro firmu Thun Karlovarský porcelán, a.s.

Jiří Laštovička je absolventem  pražské  VŠUP Ateliéru keramiky a porcelánu prof. Otto Eckerta (1968 - 1974). V letech 1975 - 1981 pracoval ve Vývojovém závodě v Lesově u Karlových Varů jako výtvarník Karlovarského porcelánu. V roce 1981 začal pracovat v Ústavu bytové a oděvní kultury v Praze. Od roku 1992 pracuje jako designer firmy Porcela Plus a.s. v Praze. Od roku 1989 je členem AIC (Mezinárodní akademie keramiky).

Řada jeho prací z oblasti designu byla oceněna cenami za vynikajicí design ve výročních hodnoceních Design centra České republiky. Za design porcelánových výrobků získal 13 ocenění. Vystavuje samostatně i společně na výstavách doma i v zahraničí. Každoročně se zúčastňuje zahraničních symposií zaměřených na tvorbu plastik ze sněhu a ledu. Patří i mezi účastníky dubských sympozií.

(Zdroj: UJEP Ústí nad Labem)

Více o Jiřím Laštovičkovi naleznete na: