DOPORUČUJEME

CHLÉB A SŮL

Nový rok 2017 v Galerii Galvína začíná výstavou s názvem Chléb a sůl. Svou tvorbu představují čtyři mladé výtvarnice Zuzana Matlasová, Vanda Michalská, Tereza Lišková a Barbora Kloknerová. Vernisáž se koná v sobotu 7. 1. 2017, výstava potrvá do 28. 2. 2017. Srdečně zveme!

Výstava Chléb a sůl je společnou výstavou čtyř umělkyň. Iniciátorkou je Tereza Lišková; spolu s Barborou Kloknerovou a Zuzanou Matlasovou jsou studentkami Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Čtvrtou vystavující je Vanda Michalská, studentka Akademie výtvarých umění v Praze.

Společným prvkem výstavy, ke kterému odkazuje i její název, je soustředění se na výjevy všedního dne, na umělcovo bezprostřední okolí. Příznačné je to především pro dvě vystavující malířky. Tereza Lišková vystavuje olejomalby zachycující venkovské prostředí jejího rodiště v horních Kněžekladech u týna nad Vltavou. Vanda Michalská přizvukuje plenérovými malbami z krajiny severočeské s motivy pasoucích se zvířat. Barbora Kloknerová posouvá téma zpět k řemeslu. Zaměřuje se na práci s keramickou a porcelánovou hmotou. Hledá nové a aktualizované tvary svých děl. Ač přijímá za své motto "v jednoduchosti krása", její práci provází složitý proces proměn. V Galvíně vystavuje porcelánová svítidla, vázy a šperky. Zuzana Matlasová studuje iustraci. Ve své dosavadní tvorbě se zaměřovala na autorské cestopisy a dětské ilustrace. S výše uvedeným ji spojuje vášeň pro malbu, i tu plenérovou.Obojí je pro ni důležitou součástí hledání vlastního uměleckého projevu. Zuzana je renesanční člověk a kromě výtvarného umění se věnuje divadlu v souboru Chlupatý kaktus.

(Zdroj: Text k výstavě v Galvíně, 2017)

CHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮL
CHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮL
CHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮLCHLÉB A SŮL

Vernisáž výstavy Chléb a sůl v Galerii Galvína 7. 1. 2017. (Foto: Archiv školy)