AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

ZA UMĚNÍM DO VÍDNĚ

Ve dnech 2. - 3. 5. 2019 se konal zájezd do Vídně, jehož se zúčastnilo 14 studentů naší školy z 1.D, 2.G a 2.M. Odjíždělo se ve čtvrtek ráno, první den bylo na programu zastavení v Melku, projížďka lodí malebným údolím Dunaje Wachau a prohlídka Dürsteinu, malebného městečka se zříceninou hradu. Odpoledne studenti navštívili klášter Klosterneuburg. V pátek dopoledne se uskutečnila prohlídka Vídně: dopoledne krátké zastavení u Hundertwasser Haus, poté procházka Vnitřním městem, návštěva klenotnice v Hofburgu a dómu sv. Štěpána, odpoledne procházka zahradami zámku Schönbrunn s návštěvou ZOO. Ve večerních hodinách se skupina v pořádku vrátila do Bechyně. Poděkování patří Mgr. Pavlíně Novotné, která se podílela na organizaci zájezdu, a studentům, kteří se zúčastnili a svým chováním reprezentovali školu. Podle jejich ohlasů byli se zájezdem spokojeni, litovali toho, že nebyl delší.

Ohlasy studentů:

"Ve Vídni se mi líbilo. Ohromila mě velikost staveb a nejvíce fontána, kterou jsme viděli poslední den. Líbilo se mi i okolí města, parky a čisté ulice (narozdíl od některých u nás). ZOO byla úžasná a její okolí také."

Student 2. ročníku

"Byla to vcelku povedená akce. Překvapilo mě, kolik věcí jsme stihli projít; bylo skvělé, že jsme si sami mohli procházet město. Nemohu vybrat, z čeho jsem byla nejvíce nadšená, protože všechno je tam nádherné. Musím uznat, že jsem z toho na začátku měla celkem respekt, ale nebyl důvod, bylo to prostě skvělé. Možná bych to celé dala na více dní než na dva. Celé to bylo tak nějak narychlo, chtělo by to u každé památky strávit víc času obdivováním té nádhery. Jsem ráda, že jsem se téhle akce zúčastnila nejen z důvodu krásného prostředí, ale i lidí kolem mne. Když nad tím přemýšlím hlouběji a dopodrobna, byly fajn i přednášky od průvodce, i když jsem z toho moc neslyšela, jelikož jsem vždy došla pozdě. Nebo procházení s paní průvodkyní po místnostech - člověk se dozvěděl i věci, které nečekal. Je škoda, že jsme se nestavili na nějakých dalších místech, ale to bychom potřebovali více času. Na to, jak krátce jsme tam byli, jsme viděli hodně. Děkuji za příležitost jet do Vídně. Bylo to opravdu pěkné a pokud by se jelo znova, pojedu ráda."

     Studentka 2. ročníku

"Vídeň mě ohromila svou monumentální architekturou, vše bylo ohromné a krásně vyzdobené. Jediné, co bych vytkla, jsou velké davy lidí, za které ale nikdo nemůže - ani cestovní agentura, ani průvodce, ani pedagogové. Sice bych řekla, že by výlet mohl být delší, ale s tím se už nic nenadělá. Z výletu se vracím s krásnými vzpomínkami a zážitky, ale i s kupou fotek"

Lucie Szücsová, studentka 2.M