AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

ÚČAST ŠKOLY NA ZÁVODĚ DRAČÍCH LODÍ V TÁBOŘE

Již počtvrté se naše škola účastní závodu dračích lodí v Táboře na Knížecím rybníku. Skupinu našich závodníků dala dohromady Mgr. Marta Kotková. První závody proběhly v neděli16. 6. 2019, soutěž škol potom v pondělí 17. 6. 2019.

Opět po roce jsme se vydali do Tábora na Knížecí rybník závodit v dračí lodi. Sprint na 200 metrů byl připraven pro posádky základních škol a zvlášť pro posádky středních škol. Stejně jako v předchozích letech nám nechyběla teoretická příprava, pečlivé rozestavění členů posádky v lodi, disciplinovaní a odhodlaní studenti i akceschopní náhradníci. Letos jsme dokonce díky vedení školy vylepšili dress code - žádný fádně jednobarevný stejnokroj, ale pořídili jsme krásná různobarevná trička! Protože v diverzitě je síla a my uznáváme individuality. Nicméně nám to nebylo nic platné a v závodě pouhých pěti středoškolských posádek jsme zajeli nejhorší časy a zůstali poslední. Nám to ale nevadí, závodění jsme si užili a budeme se těšit na příští ročník. Díky všem studentům, kteří s vervou pádlovali, i těm, co závodníkům vytvářeli zázemí. Díky také panu učiteli Vaňkovi za platné záběry a vedení školy, že nám tuto akci umožnilo.

Letos si zapádlovali tito studenti: Lenka Jacháčková, Emma Kolčáková, Kateřina Švecová, Martin Dvořák, Tereza Kopecká, Lucie Szücsová, Eliška Škvarčeková, Nikola Šmídová, Radek Trojášek, Jan Maryška, Viktorie Kákonová, Mykyta Kamenchuk, Veronika Kašparová, Bohdan Manzyuk, Ivan Manzyuk, David Volný, Jakub Burda, Jan Hanuš, Michal Lukáč, Marie Zinková.

Mgr. Marta Kotková