SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

SUPŠ Bechyně vyhlašuje výběrové řízení na pozici asistenta pedagoga na plný pracovná úvazek ve školním roce 2019/2020. Zájemci o zaměstnání zasílejte životopis na adresu:
zastupce@supsbechyne.cz

KOMISIONÁLNÍ ZKOUŠKY  


135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/2019

EXKURZE DO PRAHY

Dne 5. 12. 2018 jsme vyjeli do Prahy navštívit dvě zcela odlišné, ale zásadní výstavy letošního roku. Než jsme se dostali do výstavních prostor dopřáli jsme si procházku centrem. Přes Václavské náměstí s výhledem na krásně opravenou budovou Národního muzea jsme došli na Národní třídu a kolem památníku událostí 17. listopadu 1989 až k Národnímu divadlu. Z nábřeží byl nádherný výhled na Petřín s rozhlednou, panorama Hradčan s Karlovým mostem v popředí. Po krátké pauze na raní kávu jsme přešli jsme Vltavu a Kampou přes Čertovku jsme se propletli až k Valdštejnské jízdárně. Tady jsme zhlédli první plánovanou výstavu děl Františka Kupky. Chronologicky koncipovaná retrospektivní výstava přehledně ukázala umělcovu cestu od symbolismu k abstraktní malbě.

Pokračovali jsme nahoru na Letnou k místu bývalého Stalinova pomníku. Zde nás čekala druhá výstava - Paměť národa. Ve dvou prostorách uvnitř betonového podstavce autoři výstavy umístili audiovizuální expozice - pásmo výpovědí lidí, kteří vzpomínali na okamžiky svého života a druhou částí byl videomapping sestavený ze záběrů k zásadním okamžikům moderní české historie. Obě části výstavy vypověděly velmi silně především o dvou totalitách našich nedávných dějin - nacismu a komunismu.

Z Letné jsme jsme se již navraceli zpět na Staré město. Přešli jsme Vltavu, nahlíželi do uliček bývalé židovské čtvrti Josefov a přes Staroměstské náměstí, kolem kubistického domu U Černé Matky Boží jsme pokračovali Prašnou bránou k Obecnímu domu. Ještě zbyla chvíle na rozchod a srovnání myšlenek a pak už návrat vlakem do Bechyně. Exkurze byla dlouhá, ale Praha je krásná, výstav a míst k zamyšlení mnoho. Snad se zase někdy vypravíme.

Mgr. Marta Kotková

EXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHY
EXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHY

EXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHY
EXKURZE DO PRAHY
EXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHY
EXKURZE DO PRAHYEXKURZE DO PRAHY

Exkurze za uměním a historií do Prahy 5. 12. 2018.
(Foto: Mgr. Marta Kotková a studenti)