AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

VÍKEND S GRAFIKOU

V pátek 15. 12. 2017 se na parkoviště internátu SUPŠ Bechyně přiřítil autobus s bandou dvaceti natěšených malých výtvarníků od 5. do 9. třídy ze ZŠ J. K. Tyla v Písku. Za doprovodu tří nadšených paní učitelek jsme se rychle přivítali a šup šup honem vybalit a hurá do dílen, máme spoustu práce!

U vchodu školy už na nás netrpělivě čekala paní učitelka Kissová, která nám celou dobu pomáhala. Tímto bych jí chtěla ještě jednou poděkovat. Začali jsme prohlídkou školy. Dvacet párů fascinovaných očiček si zkoumavě prohlíželo školní chodby a dílny centimetr po centimetru. Naše škola je nadchla nejen obrázky a studentskými pracemi, ale i budovou jako takovou. Soudím tak podle neustálých dotazů a požadavků o informace týkající se historie školy nebo Bechyně, vyptávání se na pověsti a kdejaké povídačky. Nakonec tyto jezinky vyloudily nějaké to povídání na samotném panu řediteli.

Tak, ale teď už opravdu do dílen! Každé dítě si za tento víkend zkusilo suchou jehlu a linoryt. Téma jsme měli podvodní - báječná, fantastická, pohádková plavidla se rýpala rydly do lin a suchou jehlou jsme škrabkali piráty a podmořský svět do plastových destiček. A pak tisk samotný. Dvacet skřítků navlečených v bílých pláštích až po paty a s barvou až za ušima lítalo do lisu k lisu, a to nám ta práce šla krásně od ruky!

Všechno jsme včas stihli. Vznikly moc hezké obrázky, ze kterých se budeme moc těšit v průběhu února na výstavě v malé školní galerii v ZŠ J. K. Tyla. Jsem ráda, že nám bylo umožněno tenhle malý projektík uskutečnit.

Myslím, že i dětem se moc líbilo a já teď mám dost materiálu ke své maturitní práci. Tak hurá ke scaneru!

Eliška Bečková, 4.G

VÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOU
VÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOU

VÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOU
Víkend s grafikou 15. - 17. 12. 2017. Foto: Eliška Bečková)
VÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOU
VÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOUVÍKEND S GRAFIKOU

...a ještě jednou Víkend s grafikou. ((Foto: Archiv školy)