SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2017/2018

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

Projekt Erasmus+ s názvem Deník psaný grafikou, který na naší škole probíhá v letošním roce, je zaměřen na studijní stáže žáků, ale zároveň i na jednu stáž učitele. Pracovní pobyt byl koncipován jako stínování v hodinách v EAJ v jihošpanělském městě Jerez de la Frontera. Pracovní cestu absolvovala Mgr. Marta Kotková, vedoucí oboru grafický design, ve dnech 5. - 20. 2. 2018.

Cesta do španělské školy nebyla cestou do neznáma. Před devíti lety jsme ukončili tříletou úspěšnou spolupráci pěti evropských škol v rámci programu Socrates – Comenius. Bylo tedy příjemné se do tvůrčího prostředí kvalitní výtvarné školy vrátit. 

Zásadní změnou byl univerzitní statut školy, která začala nabízet dva magisterské obory. Zároveň také bakalářské a vyšší odborné studium. Kromě grafického designu, vizuální komunikace a fotografie, které byly mým středem zájmu, bylo zajímavé sledovat práci v ostatních výtvarných odvětvích ve škole - keramika, sochařství, produktový design, textilní tvorba a návrhářství.

Zásadní pro mě byly návštěvy v hodinách počítačové grafiky, typografie, grafických výtvarných technikách, vizuální komunikace a fotografování. Získala jsem povědomí nejen o různých možnostech zadání výtvarných úkolů, ale i způsobu prezentace vlastních výsledků, které mají velmi důležité místo ve všech zpracovávaných úkolech. Sama jsem si vyzkoušela práci na vlastním fontu a editaci znaků v programu FontLab. Práce s fotografií byla velmi zajímavá, a to jak fotografování v ateliéru s kvalitní technikou, tak i výroba a použití vlastní kamery obskury. V grafické dílně jsem mohla zkusit tisk z výšky s šablonovou pěnovou hmotou a velmi přínosné byly hodiny přípravy, leptání a tisku akvatinty. Zajímavou zkušeností byly hodiny angličtiny, během kterých jsem mohla studentům přiblížit naší školu, zemi, zvyky a dovědět se naopak něco od studentů o Španělsku a krásné Andaluzii.


Za dva týdny jsem důkladně prověřila vlastní angličtinu a zjistila, jak omezená je moje znalost odborných slovíček, ale zároveň však, jak celkově příjemné je domluvit se. Kromě zajímavých hodin ve škole jsem měla možnost podívat se k oceánu a zahlédnout břehy nedaleké Afriky, slyšet skutečné flamengo a zažít španělský karneval. Možnosti vycestovat si velmi vážím. Ten krásný pocit souznění a porozumění s do té doby cizími lidmi, který jistě mohu nazvat přátelství, mě naplňuje a trvá dodnes. 
 

Mgr. Marta Kotková

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA
DENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERADENÍK PSANÝ GRAFIKOU: POBYT MGR. MARTY KOTKOVÉ V JEREZU DE LA FRONTERA

Mgr. Marta Kotková v Jerezu de la Frontera. (Foto: Mgr. Marta Kotková)