AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

ŠKOLNÍ FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ "KOUDELKA FOTOGRAFUJE SVATOU ZEMI"

Ve čtvrtek 27. 4. 2017 se konalo školní představení filmu Koudelka fotografuje svatou zemi. Proběhlo v bechyňském kině a poděkování za zprostředkování a organizaci akce patří studentce 4. ročníku Arletě Jánské. Více o filmu naleznete na http://www.koudelka-film.com/?lang=cs.

"Jedinečný a intimní pohled na tvůrčí proces Josefa Koudelky, jednoho z největších žijících mistrů fotografie. Izraelský režisér Gilad Baram Koudelku sleduje při jeho fotografickém putování Izraelem a Palestinou při hledání prchavých okamžiků, v nichž vznikají fotografie.

Čtyřicet let od vzniku ikonických snímků ruské invaze v Srpnu 68 se světoznámý český fotograf Josef Koudelka znovu vydává pracovat do míst, kde zuří konflikt – tentokrát ve Svaté zemi. Filmový portrét natočený v průběhu pěti let jeho asistentem je vůbec první výpovědí o Koudelkově jedinečném tvůrčím přístupu.

Film vznikl v německo-české koprodukci a měl světovou premiéru na Festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě. Získal Zvláštní uznání poroty na Finále Plzeň a byl nominován na Cenu Pavla Kouteckého.

Promítal se v řadě zemí světa, nejen na významných festivalech, ale také jako součást Koudelkových retrospektiv, které v minulých letech proběhly v nejvýznamnějších galeriích, například v losangelském Getty Museu."

(Zdroj: http://www.koudelka-film.com/?lang=cs)