AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2016/2017

ROLNIČKOVÝ DEN 2017 V BECHYNI

Již tradiční akcí je spolupráce naší školy se soběslavskou Rolničkou (www.rolnicka.cz). Kromě Bazárku se podílíme na organizaci Rolničkových dnů. Letos tato charitativní akce proběhla v pondělí 24. 4. 2017. Akci organizovala ing. Jaroslava Bínová, které patří poděkování, účastnili se studenti, kteří byli velmi aktivní při prodeji charitativních předmětů. Výsledná částka byla téměř dvojnásobná oproti loňskému roku, což je skvělý výsledek. Dohromady s výsledkem Bazárku 2017 (9.700,- Kč) můžeme letos Rolničce předat 18.733,- Kč.

Studenti, kteří se Rolničkového dne zúčastnili, chodili ve dvojicích:

  • Ruslanova, Talanova
  • Kučerová, Matoušová
  • Němcová, Víchová
  • Suchan, Lukáč
  • Melmuková, Rajcseková
  • Stifterová, Čápová
  • Šimková, Kášková

Přinášíme dopis z Rolničky:

"Dobrý den, paní Bínová,

máme rozpečetěné bechyňské kasičky a určitě Vám výsledky sbírky pošleme ještě oficiálně společně s celkovou vybranou částkou. Jen jsem Vám chtěla napsat, že letos Vaši studenti v Bechyni vybrali 9.033,- Kč, což je oproti loňsku dvojnásobek. Určitě k tomu přispělo i dnešní sluníčko, ale největší dík patří jim. Dostanou ho ode mě ještě písemně, budu ale moc ráda, když jim ho co nejdříve od nás vyřídíte i Vy. Máme z toho výsledu velkou radost. Velké díky patří samozřejmě i Vám a panu řediteli za Vaši ochotu stále Rolničce pomáhat. Krásný den."

Lída Pokorná, Rolnička Soběslav

Popis: Popis: logo do podpisu

...a ještě oficiální zprávu:

"Vážený pane Novotný, Vážená paní Bínová,

ráda bych poděkovala za Vaši pomoc při organizaci 16. ročníku sbírky Rolničkové dny a zároveň Vás seznámila s jejími výsledky. Ač nám více než polovinu sbírkového týdne počasí vyloženě nepřálo, výsledky jsou výborné. Ve všech 11 městech se nám podařilo sesbírat 193.653 Kč, což je čtvrtý nejlepší výsledek sbírky za celých 16 let její existence. Podrobné informace o výsledcích sbírky najdete v článku na našem webu. Vaši studenti k tomuto výsledku přispěli krásnou částkou 9.033 Kč. To je dokonce druhý nejlepší výsledek sbírky v Bechyni. Byli skvělí a my jim za to moc děkujeme! Výtěžek Rolničkových dnů bude použit na nákup nového mikrobusu pro naši službu dopravy klientů. Vybraná částka pokryje téměř jednu třetinu nákladů na nové auto. K této částce budeme přidávat další dary a výtěžky beneficí a věříme, že po Rolničkových dnech 2018 budeme již vybírat nový mikrobus. Ještě jednou moc děkujeme za spolupráci a podporu. Bez ní by pro nás organizace sbírky byla mnohem obtížnější. Moc si toho vážíme.

Za Diakonii Rolnička

Ludmila Pokorná,vedoucí fundraisingu"