SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

VÝSTAVA "ČAJ UMPRUM" V AJG BECHYNĚ

V termínu 4. 6. - 2. 10. 2016 se účastníme ve spolupráci s AJG Hluboká nad Vltavou výstavního projektu Čaj UMPRUM. Jde o společnou výstavu dvou středních výtvarných škol, které zřizuje Jihočeský kraj, a to naší školy a Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově. Výstava je rozšířena ještě o školu HBLA Linec, takže jde o mezinárodní projekt. Vernisáž se konala v sobotu 4. 6. 2016 ve 14.00.

Výstava je instalována v Mezinárodním muzeu keramiky v Bechyni. Exponáty jsou vystaveny ve vstupním prostoru galerie a ve velkém sále v přízemí vpravo od vstupního vchodu. Historizující výstava keramické produkce naší školy v prvním patře zůstává zachována. Úvodní slovo pronesl ředitel AJG Mgr. Aleš Seifert a kurátor výstavy Miroslav Růžička, DiS.

Cílem výstavy je ukázat, že úkolem výtvarných střeních škol je především předání řemesla svým studentům, a že právě řemeslo je základem pro další tvorbu v jakékoli oboru výtvarné či uměleckořemeslné práce. Tato myšlenka výstavy je důležitá i proto, že v postmoderní době je mnohdy řemeslo zpochybňováno a přehlíženo jako něco, co brzdí kreativitu či svobodné "umělecké" vyjádření.

Výstava probíhá pod záštitou radního pro školství a kulturu Jihočeského kraje JUDr. Tomeše Vytisky.

Bohužel, ve skládačce, která se zabývá programem AJG v termínu květen - září 2016, není o Bechyni ani slovo...

VÝSTAVA "ČAJ UMPRUM" V AJG BECHYNĚVÝSTAVA "ČAJ UMPRUM" V AJG BECHYNĚVÝSTAVA "ČAJ UMPRUM" V AJG BECHYNĚVÝSTAVA "ČAJ UMPRUM" V AJG BECHYNĚ
Vernisáž výstavy Čaj UMPRUM v AJG Bechyně 4. 6. 2016. (Foto: Archiv školy)