SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+

Ve dnech 28. 2. - 4. 3. 2016 proběhlo poslední setkání našich a portugalských studentů a učitelů v rámci projektu Erasmus+ Re: ART TRueSTory. Portugalci pracovali v keramické a grafické dílně ve velmi přátelské atmosféře, což bylo ostatně charakteristické pro celý projekt. Součástí pobytu byl i čtvrteční odpolední výlet do Českého Krumlova a rovněž středeční večerní vernisáž výstavy spojená s prezentací celého projektu a animacemi, které vznikly. Po delší době se naše Galerie Na chodbě opět zaplnila zajímavými artefakty a proběhla výborně připravená vernisáž. Prezentace nadchla početné návštěvníky a ukázala životaschopné propojení různých oborů naší školy. Pobyt Portugalců a celý projekt byl zakončen pátečním výletem do Prahy, odkud se vraceli domů.

Poděkování za realizaci celého projektu i jeho skvělou závěrečnou část patří koordinátorkám Martě Kotkové a Štěpánce Janouškové a samozřejmě všem kolegyním a kolegům, kteří se na průběhu projektu podíleli, a samozřejmě i všem studentům, kteří odvedli veliké množství práce.

ERASMUS+ - DRUHÉ SETKÁNÍ S PORTUGALCI V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE
 

VERNISÁŽ VÝSTAVY ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+ ...ANEB VŠECHNO KONČÍ (A ZAČÍNÁ?)

Dva dlouhé roky vytrvalé práce, nekonečného úsilí mnoha studentů i učitelů na SUPŠ Bechyně a na partnerské škole EASR Porto v Portugalsku, dva roky cenných výtvarných a řemeslných zkušeností, navázání přátelských kontaktů, inspirujících výměn mezi portugalskou a českou kulturou; dva roky plné cestovních a jiných zážitků, protkané v šest projektových setkání….o tom všem byl a je náš Erasmus+ Re: ART TRueSTory, projekt strategického partnerství mezi českou a portugalskou uměleckou školou.

Náš příběh se začal psát v roce 2014 a právě dokončujeme jednu z posledních kapitol. Začátkem března probíhá v naší škole závěrečné 5. setkání portugalských studentů a učitelů s našimi. Cílem je představit bechyňské veřejnosti všechny jednotlivé kroky, grafické, keramické a multimediální práce, na kterých studenti v průběhu 2014 - 2016 průběžně pracovali.

Rádi bychom Vás pozvali jménem naší školy a studentů na závěrečný slavnostní večer, na vernisáž výstavy prací s promítáním animované stop-motion „Travel of memories/ Cesta vzpomínce“ ve středu 2. března 2016 od 18.30 ve školní Galerii Na chodbě. Budete moci zhlédnout krátkou stop-motion animaci a prohlédnout si práce, které předcházely či doprovázejí snímek, tedy předlohy scénáře, keramické práce, propagační předměty, plakáty, loga projektu, animace atd. A samozřejmě poznáte naše hlavní „herce“. Vernisáž bude i s občerstvením. Těšíme se předem na Vaší účast a děkujeme za Váš čas. Více informací na našich webových stránkách (www.erasmus.supsbechyne.cz) a na facebooku (https://www.facebook.com/ArtTrueStory, https://www.youtube.com/watch?v=borArlWsJp0)

Štěpánka Janoušková & Marta Kotková

VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
Vernisáž výstavy v Galerii Na chodbě 2. 3. 2016. (Foto: Archiv školy)