AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+

Ve dnech 28. 2. - 4. 3. 2016 proběhlo poslední setkání našich a portugalských studentů a učitelů v rámci projektu Erasmus+ Re: ART TRueSTory. Portugalci pracovali v keramické a grafické dílně ve velmi přátelské atmosféře, což bylo ostatně charakteristické pro celý projekt. Součástí pobytu byl i čtvrteční odpolední výlet do Českého Krumlova a rovněž středeční večerní vernisáž výstavy spojená s prezentací celého projektu a animacemi, které vznikly. Po delší době se naše Galerie Na chodbě opět zaplnila zajímavými artefakty a proběhla výborně připravená vernisáž. Prezentace nadchla početné návštěvníky a ukázala životaschopné propojení různých oborů naší školy. Pobyt Portugalců a celý projekt byl zakončen pátečním výletem do Prahy, odkud se vraceli domů.

Poděkování za realizaci celého projektu i jeho skvělou závěrečnou část patří koordinátorkám Martě Kotkové a Štěpánce Janouškové a samozřejmě všem kolegyním a kolegům, kteří se na průběhu projektu podíleli, a samozřejmě i všem studentům, kteří odvedli veliké množství práce.

ERASMUS+ - DRUHÉ SETKÁNÍ S PORTUGALCI V TOMTO ŠKOLNÍM ROCE
 

VERNISÁŽ VÝSTAVY ZÁVĚREČNÝCH PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+ ...ANEB VŠECHNO KONČÍ (A ZAČÍNÁ?)

Dva dlouhé roky vytrvalé práce, nekonečného úsilí mnoha studentů i učitelů na SUPŠ Bechyně a na partnerské škole EASR Porto v Portugalsku, dva roky cenných výtvarných a řemeslných zkušeností, navázání přátelských kontaktů, inspirujících výměn mezi portugalskou a českou kulturou; dva roky plné cestovních a jiných zážitků, protkané v šest projektových setkání….o tom všem byl a je náš Erasmus+ Re: ART TRueSTory, projekt strategického partnerství mezi českou a portugalskou uměleckou školou.

Náš příběh se začal psát v roce 2014 a právě dokončujeme jednu z posledních kapitol. Začátkem března probíhá v naší škole závěrečné 5. setkání portugalských studentů a učitelů s našimi. Cílem je představit bechyňské veřejnosti všechny jednotlivé kroky, grafické, keramické a multimediální práce, na kterých studenti v průběhu 2014 - 2016 průběžně pracovali.

Rádi bychom Vás pozvali jménem naší školy a studentů na závěrečný slavnostní večer, na vernisáž výstavy prací s promítáním animované stop-motion „Travel of memories/ Cesta vzpomínce“ ve středu 2. března 2016 od 18.30 ve školní Galerii Na chodbě. Budete moci zhlédnout krátkou stop-motion animaci a prohlédnout si práce, které předcházely či doprovázejí snímek, tedy předlohy scénáře, keramické práce, propagační předměty, plakáty, loga projektu, animace atd. A samozřejmě poznáte naše hlavní „herce“. Vernisáž bude i s občerstvením. Těšíme se předem na Vaší účast a děkujeme za Váš čas. Více informací na našich webových stránkách (www.erasmus.supsbechyne.cz) a na facebooku (https://www.facebook.com/ArtTrueStory, https://www.youtube.com/watch?v=borArlWsJp0)

Štěpánka Janoušková & Marta Kotková

VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+VERNISÁŽ ZÁVĚREČNÉ VÝSTAVY PRACÍ ČESKO-PORTUGALSKÉHO PROJEKTU ERASMUS+
Vernisáž výstavy v Galerii Na chodbě 2. 3. 2016. (Foto: Archiv školy)