AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

SVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍ

V naší škole jsme zvyklí na klání fotbalová - zápasy mezi studenty a učiteli mají dlouholetou tradici. Nyní bylo ale domluveno něco zcela nového, a to klání volejbalové. Navíc bylo domluveno na předvečer svátku svatého Martina, který letos opět na bílém koni nepřijel. Klání se ale uskutečnilo. Výsledek není podstatný, důležité bylo setkání. A tak možná vzniká nová tradice.

"V patřičné euforii, která přichází po opravdu výjimečném výkonu, píšu zprávu o dnešním volejbalovém klání. Ve školní tělocvičně jsme se sešli přesně ve stanovenou hodinu a to v krásném počtu – 11 hráčů, 1 rozhodčí, 1 fotograf, 1 lékárník/masér a 1 divák. Přirozeně jsme se nejprve řádně rozcvičili (my starší už to skutečně potřebujeme). Prokřupali jsme klouby prstů, rozpinkali se, vyzkoušeli smeče i podání, vybrali nejvhodnější míč, vypjali síť, fotograf zaujal pozici a šlo se hrát.


První zápasy proběhly v duchu soutěžení mezi učiteli a žáky. Ani jeden tým se však nezdál výrazně slabším nebo naopak silnějším, nikdo nebyl druhému snadnou kořistí. A tak jsme toho nechali a do dalších her se už různě přeskupovali - všichni proti všem, učitel - žák, ženská - chlap, starší - mladší, všechno jedno, ale fair play hra a docela slušný volejbal především. A tak vrchní podání střídala spodní, přesné nahrávky byly pochopitelně na tři, smeče hlava nehlava, neprůstřelné bloky, často velmi obětavá rybička. Výběr bagrem nebo prsty sem tam omezoval příliš nízký strop a blízké stěny tělocvičny bránily obětavým výběrům záludných nahrávek.
 

Když závěrem přidám fakt, že kromě několika sedřených kolen se nikdo nezranil, musím celý sportovní podvečer označit za velmi zdařilý. Snad jen absence fanoušků a roztleskávaček je lehkým stínem celé akce. Vždy je ale co zlepšovat a proto budeme doufat, že se na příští volejbalové klání dostaví víc volejbalistů a také tak důležitá nehrající podpora.

Všem zúčastněným díky! Příště - doufejme ještě v prosinci - si to zase natřem, zvítězí pouze volejbal."

Mgr. Marta Kotková

SVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍ
SVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍ
SVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍSVATOMARTINSKÉ VOLEJBALOVÉ KLÁNÍ

Svatomartinské volejbalové klání 10. 11. 2015. (Foto: Mg.A. Monika Brkalová)