SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

PŘEDNÁŠKA O DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ

Dne 4. 2. 2016 proběhla na naší škole přednáška na téma darování kostní dřeně. Zdravý muž či žena ve věku 18 - 35 let může vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně a jednou třeba zachránit život těžce nemocnému tím, že daruje nepatrné množství svých zdravých krvetvorných buněk pro transplantaci. Nadace pro transplantaci kostní dřeně je nezisková organizace s celostátní působností, jejímž cílem je napomáhat zlepšení osudu nemocných s nejtěžšími chorobami krve a zhoubnými nádory. Podporuje ideu dobrovolného dárcovství kostní dřeně.

Během přednášky se žáci dozvěděli o možnostech registrace a dobrovolného dárcovství. Paní Jitka Langerová studentům vysvětlila využití zdravých buněk pro příbuzenské i nepříbuzenské transplantace, včetně celosvětového registru. Žáci se také dozvěděli , jak se takové odběry provádí. Jelikož některá vyšetření pojišťovny nehradí, je možné přispět nadaci finančně i jinak (více  na http://nadace.kostnidren.cz/.)

Zajímavé a dojemné byly příběhy lidí, kteří náročnou léčbu podstoupili a po letech se na základě přání nemocného i dárce sešli a měli tak možnost setkat se v reálném světě a poděkovat svým dárcům. Nevíme, kolik studentů se do databáze přihlásí, je ale dobré uvědomit si, že zdraví není samozřejmostí.

Ing. Jaroslava Bínová

PŘEDNÁŠKA O DÁRCOVSTVÍ KOSTNÍ DŘENĚ
Přednáška 4. 2. 2016. (Foto: Archiv školy)