AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

NÁVŠTĚVA Z KERAMICKÉ ŠKOLY V LONGCHAMP

V červnu 2015 nás oslovila francouzská střední škola "Lycée des métiers de la Céramique "Henry Moisand" (Longchamp, blízko Dijonu;http://lyc21-moisand.ac-dijon.fr ). Jedná se o prakticky stejný typ školy, jako je naše - státní odborná střední škola se zaměřením na keramiku.

Francouzi mají zájem s námi spolupracovat, a to formou stáží francouzských studentů v Bechyni, případně výměnných praxí.  Rádi by měli praxe v keramických dílnách v okolí. Zatím je v jednání, jak by vše probíhalo. V termínu 5. - 7. 11. 2015 přijela na návštěvu skupina šesti učitelů - keramiků z této školy. Prohlédli si naši školu a domov mládeže, setkali se s ředitelem a zástupcem ředitele naší školy, uspořádali přednášku o své škole pro naše studenty keramiky a průmyslového designu. Se starostou Bechyně navštívili městské muzeum, absolvovali exkurzi v závodě JIKA firmy Laufen CZ s.r.o., dílnu keramika Petra Kabáta v Zářečí a město Písek. Velký dík za vyjednání návštěvy a organizaci jejich pobytu u nás patří Mgr. Štěpánce Janouškové.

NÁVŠTĚVA Z KERAMICKÉ ŠKOLY V LONGCHAMPNÁVŠTĚVA Z KERAMICKÉ ŠKOLY V LONGCHAMPNÁVŠTĚVA Z KERAMICKÉ ŠKOLY V LONGCHAMP
Představení francouzské keramické školy našim studentům 6. 11. 2015. 
(Foto: Archiv školy)
Jednání o vzájemné spolupráci pokračovalo večer 6. 11. 2015 v bechyňském penzionu Elektra. To už bylo velmi konkrétní - šlo o dojednání místa společné praxe našich a francouzských studentů, o náplň této praxe a také oslovení našich partnerů z řad výrobních podniků. Možnou spolupráci s francouzskou školou považujeme za velmi zajímavou. O novinkách budeme průběžně informovat.