AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V TRENTU

V termínu 7. - 9. 6. 2016 proběhla návštěva zástupce naší školy ak. mal. Petra Štojdla na partnerské škole v Trentu. Návštěva se konala společně se zástupci další partnerské školy, a to SOŠ a SOU Třeboň. Trojvýměna studentů a pedagogů probíhá již více než deset let.

Jako malý závdavek větší výstavy vznikla malá improvizace - výstava v přízemí Domu Štěpánka Netolického v Třeboni. Ukázka z tvorby studentů našich tří škol pod názvem Křehká krása bude k vidění po celé prázdniny, vernisáž se koná 29. 6. 2016.

Cílem návštěvy bylo domluvit podmínky spolupráce na další dva roky, tedy především výměny žáků, stáže pedagogů a společnou výstavu. Výsledkem návštěvy je dohoda o spolupráci na další dva roky. V nejbližší době bude uspořádána malá výstava prací našich škol ve vitrinách Domu Štěpánka Netolického v Třeboni pod názvem Křehká krása; výstava byla nainstalována ve čtvrtek 16. 6. 2016, vernisáž se uskuteční 29. 6. 2016 a výstava potrvá do 8. 8. 2016. Od 21. do 27. 6. 2016 proběhne stáž italských učitelů v naší i třeboňské škole.

NÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V TRENTUNÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V TRENTUNÁVŠTĚVA PARTNERSKÉ ŠKOLY V TRENTU
Dům Štěpánka Netolického na třeboňském náměstí. Vitriny v přízemí s pracemi 
studentů škol z Trenta, Třeboně a z Bechyně. (Foto: Archiv školy)