AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

V neděli 24. 1. 2016 proběhl hlavní natáčecí den nového reklamního spotu. Ten bude propagovat spolupráci s firmou Laufen CZ v oblasti učňovského oboru na naší škole, ale nevznikne pouze jedna varianta, která bude odvysílána na Jihočeské televizi na přelomu února a března letošního roku a rovněž během dnů otevřených dveří 8. 2. a 8. 3. 2016. Ty další, které bude mít škola k dispozici, budou propagovat i ostatní obory (především keramický design, ale artefakty využitými při natáčení i grafiku, průmyslový design a vzhledem ke způsobu realizace i obor multimediální tvorba).

Nápad na realizaci spotu tímto způsobem vzešel od MgA. Moniky Brkalové. Ta oslovila režiséra Tomáš Bintera a ten dal dohromady tým profesionálů, který skvěle doplnila skupina studentů naší školy. Ve škole vznikl improvizovaný ateliér, v němž natáčení proběhlo a který bal ihned po něm "rozebrán". Fotografie, stejně jako reklamní spoty, zveřejníme na našich webových stránkách.

Celému týmu patří velké poděkování. Velikou práci odvedl také pan Jan Vančura, jehož učni ve spotu vystupují a který se velkou měrou přičinil o přípravu natáčecích prostor, a Mgr. Štěpánka Janoušková, která od ranních do pozdních večerních hodin zajišťovala občerstvení štábu i herců a přispěla k příjemné pracovní atmosféře při natáčení.

Samotným natáčením ale práce zdaleka neskončila. Na řadu přišlo uložení natočeného materiálu, střih, ozvučení, dabing atd. Ve středu 3. 2. 2016 pak byly varianty spotu oficiálně představeny řediteli školy a zástupkyni firmy Laufen CZ paní Veronice Zavadilové a byly schváleny. Definitivní verze bude dopracována 5. 2. 2016 MgA. Monikou Brkalovou a bude předána škole k dalšímu využití.


REALIZAČNÍ TÝM

Monika Brkalová (výkonný producent, kamera, střih) - absolventka oboru kamera se už při studiu podílela na snímku Podobizna, který zvítězil zejména díky jejímu kameramanskému pojetí v soutěži Noc filmových nadějí TV Nova. Za svou dokumentaristickou tvorbu získala ocenění na mezinárodních festivalech Sportfilm Liberec a Sportfilm & TV Milano International Festival. Jako kameramanka dlouhodobě spolupracuje s Českou televizí, jako producentka tvoří pod značkou Slowprint Art & Design Studio. Jako pedagožka oboru Multimedia působí na SUPŠ Bechyně.

Paulína Bočková (kostýmní výtvarnice) - mladá absolventka oborů Oděvní návrhářství na TUL a Scénografie kostýmu a masky na pražské DAMU vytvořila kostýmy k řadě divadelních představení (např. Mučedník, Explosis, Dobrý člověk ze Sečuanu) a filmů FAMU (např. Začlenění, Královna Margot), podílela se na i na reklamách a hudebních klipech. Aktuálně pracuje jako kostýmní výtvarnice na celovečerním filmu Taxi 121.

Martin Ženíšek (mistr zvuku) - špičkový zvukový mistr spolupracoval mimo jiné na českých celovečerních filmech Lída Baarová, Zejtra napořád, Kozí příběh se sýrem či na televizních seriálech Policie Modrava a Znamení koně. Velké zkušenosti má i v oblasti dabingu, kde se podílel na více než 90 snímcích. Aktuálně pracuje jako mistr zvuku na celovečerním filmu Pohádky pro Emu.

Tomáš Kuchta (umělecký maskér) - významný český umělecký maskér, který má za sebou desítky celovečerních filmů (např. Vesničko má středisková, Deváté srdce, Roming ), pohádek (např. Jezerní královna, Pták Ohnivák, Kouzelný měšec) a televizních seriálů (např. Návštěvníci, Arabela se vrací, Kriminálka Anděl). Spolupracuje i s řadou zahraničních produkcí včetně amerických studií. Kromě hraných filmů se podílí také na reklamách a hudebních klipech.

Tomáš Hubáček (hudba) - vystudovaný muzikolog i režisér je multižánrovým hudebním skladatelem. Složil hudbu k hraným filmům (Trofej, 100x nic), vytvořil a koordinoval multimediální projekt na pomezí koncertu a animovaného filmu Journeys to Fungalvaz (2009 - 2011). Pravidelně vystupuje v ČR i zahraničí s několika hudebními projekty (HUSO, Fungalvaz, Mezivlkem).

Ana Inemanová (skript) - elitní česká skriptka, která v této profesi působí už od roku 1973. Její filmografie čítá více než 80 hraných filmů (např. Muži v říji, Trofej, Zobani) a řadu televizních seriálů (např. Černí baroni, Četnické humoresky, Kriminálka Staré Město).

Jaromír Kalina (švenkr, steadicam operátor) - jeden z nejlepších českých švenkrů a steadicam operátorů, který se podílel na řadě českých i zahraničních hraných filmů (např. Rebelové, Jménem krále, Kletba bratří Grimmů), pohádek (Z pekla štěstí, Princezna ze mlejna II., Nejkrásnější hádanka). Spolupracoval na desítkách reklam, videoklipů a sportovních přenosů, mezi jeho specializace patří i natáčení z vrtulníku.

Ivan Šimůnek (ostřič) - velmi zkušený profesionál působí ve filmové branži už od roku 1969 jako kameraman i asistent kamery. Jeho filmografie zahrnuje desítky snímků, mezi nimi díla jako Ztraceni v Mnichově, Poupata, Václav, Hanele, Akumulátor 1, Lepší je být bohatý a zdravý než chudý a nemocný, Konec starých časů, Vrať se do hrobu či Dva na koni, jeden na oslu.

Václav Huleš (asistent režie) - bakalář v oboru režie, který v současnosti pokračuje ve studiu v magisterském stupni, je sám velmi úspěšným režisérem. Jeho poslední film Táta sbírá festivalová ocenění v ČR i zahraničí (např. Opavský páv - nejlepší hraný film, FICEG Grenoble - cena diváků) a je nominován v rámci Českého lva na cenu Magnesia.

Bořek Mikeska (pomocný režisér) - ač teprve nedávno přerušil studium režie, je již od roku 2010 spolupracovníkem České televize, kde nasbíral řadu zkušeností. Mimo jiné spolupracoval na snímcích Posel, K oblakům vzhlížíme, seriálu Labyrint a cyklu Neobyčejné životy.

Tomáš Binter ml. (fotograf) - přestože je stále studentem fotografie, má na svém kontě dvě ocenění z prestižní soutěže Czech Press Photo - Canon Junior Awards v letech 2013 a 2014. V současnosti spolupracuje také s ČTK, ale jeho hlavním oborem je reklamní fotografie, kde se v rámci studia GRAVY podílí na např. kampaních firem Nike, Škoda či McDonalds.

Tomáš Binter st. (režie) - je režisérem hraných filmů (např. Trofej, 100x nic), dokumentů (např. Rodinné přízraky, Bodyguardi, Start) a desítek pořadů České televize i zahraničních broadcasterů. Spolupracoval na velkých reklamních kampaních a eventech (např. Adidas, HVB Bank, Renault), jako dlouholetý filmový pedagog vedl řadu studentských snímků oceněných na domácích i zahraničních festivalech (např. Seth, Mlýn, Podobizna). Jako kreativní producent se podílel také na filmu Václava Huleše Táta, který je aktuálně nominován na cenu Magnesia (Český lev) a je úspěšný na domácích i zahraničních festivalech.

BIOFILMS (kamerová technika) - půjčovna filmové techniky se vstřícným přístupem k mladým filmařům a filmovým studentům.

NOON FILMTECHNIK (světla) - firma pokrývá široké obchodní spektrum od prodeje, půjčování a výroby filmové techniky až po plánování a zařizování studií scénickým osvětlením.

Flash Barrandov (speciální efekty) - největší společnost v České republice, zabývající se speciálními efekty. Její portfolio zahrnuje desítky českých i zahraničních filmů (např. Anthropoid, 3 sezóny v pekle, Mission: Impossible - Ghost Protocol), seriálů (např. Expozitura, Borgia, Zdivočelá země) a reklam (např. Axe, Cartier, Garnier, EON, Guiness).

Studio Soundbox (mix zvuku) - postprodukční zvukové studio nabízející komplexní řešení a služby v oblasti zpracování a záznamu zvuku pro televizní, rozhlasovou a filmovou tvorbu. Studio se podílí na zvukové složce hraných (např. Láska je láska, Colette), animovaných (Kozí příběh se sýrem) i dokumentárních (Generace singles) filmů a televizních seriálů (Znamení koně).

LS Film production (mastering) - společnost vedená významným českým střihačem Daliborem Lipským zajišťuje zejména výrobu audiovizuálních děl a postprodukční služby v oblasti filmové a televizní tvorby. LS Film production se podílí např. na natáčení a postprodukci seriálu Policie Modrava, aktuálně dokončuje pohádku Strašidla atd.

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU
NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU

NATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTUNATÁČENÍ REKLAMNÍHO SPOTU
Fotografie z natáčení 24. 1. 2016. (Autor: Tomáš Binter mladší)

Krásný večer všem,

ráda bych Vás obohatila novinkami, které se dějí kolem reklamního spotu, tedy díla, jehož natáčení proběhlo ve škole poslední lednový týden tohoto roku. Protože myšlenkou celého projektu bylo udělat dobrou věc a vytvořit co nejlepší prezentaci nejen učňovského oboru, ale i celé školy, je třeba hotový spot i náležitě prezentovat. A nejen spot, ale i
celý projekt, kdy filmoví profesionálové, učité a studenti spolupracovali na jednom společném díle. Někteří se zapojili aktivně, jiní podpořili radami nebo psychicky.

Ráda bych tedy ještě jednou poděkovala za pomoc a skvělou práci a spolupráci Honzovi Vančurovi a Aleně Kissové (výprava spotu), Liboru Hoškovi (od ochoty, přes dopravu, až k práci na natáčení a i po něm), Štěpánce Janouškové (za báječný catering a morální podporu) a Jarušce Bínové a Martě Kotkové za jejich morální podporu a spoustu dalších věcí. Také děkuji Jitce Hrdinkové za konzultace ohledně dlaždiček, panu školníkovi za pojistkový servis, Evě Burianové za úklidové a stěhovací akce, Janě Krejčové za dohled na materiálových zkouškách a Jirkovi Vaňkovi za čajový servis :). No a velké poděkování patří Jirkovi Novotnému, bez jehož osvíceného přístupu by reklama nikdy nevznikla.

A tedy dále. Od začátku bylo jasné, že bude třeba vytvořit nějaký pěkný web, kde bude vše o reklamě, o naší spolupráci, o lidech, kteří se zapojili do všech možných činností. Jeho první verze již nějakou dobu funguje a dnes si můžete prohlédnout téměř kompletní aktualizovanou verzi na níže uvedeném odkazu, který zasílám.

Napsala bych už jen to, že další dobrá věc se podařila. Snažili jsme se posbírat co nejvíce informací o všech, kteří pomáhali. Někdy to šlo lépe, někdy hůře. Informací ke zpracování je hodně, času málo. Ráby bych Vás tedy tímto pozvala na webové stránky o spotu SUPŠ - Laufen. Věřím, že Vás potěší a zaujmou i spoustu dalších lidí. Pokud by někdo objevil nějaký nešvar, chybu, dezinformaci, nechť neváhá a dá mi prosím vědět.

Doufám, že se Vám web bude líbit a třeba udělá i radost. Prosím šiřte všemi směry ;). Díky. http://kouzla.supsbechyne.cz/

S pozdravem a přáním pěkného dne

Monika Brkalová (5. 3. 2016)