AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

NAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICE

V sobotu 16. 4. 2016 se naše škola zúčastnila akce Den ve středověku, kterou u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel 2016, Lucemburského roku a v rámci akce Budějovice za vlády Otce vlasti pořádal Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Českých Budějovicích. Akce se konala v sídle NPÚ (bývalé povoznictví U Ferusů, Senovážné náměstí 6, České Budějovice).

Navázali jsme na obdobnou akci z roku 2014 a na další ze září 2014, kdy NPÚ představoval českobudějovické dvorky. Byli jsme opět pozváni, abychom prezentovali točení na kruhu v rámci ukázek řemesel. Akce se zúčastnily studentky 3. ročníku Anna Izakova a Kamilla Samalbayeva, z pedagogů účast zajistila Alena Kissová. Všem patří poděkování za reprezentaci školy i našeho tradičního řemesla.

NAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICE
NAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICENAŠE ŠKOLA NA AKCI DEN VE STŘEDOVĚKU V NPÚ ČESKÉ BUDĚJOVICE
Řemesla na dvoře U Ferusů 16. 4. 2016. (Foto: Archiv školy)

PROGRAM  „Středověké městečko na dvoře U Ferusů“

  • 14.00 - slavnostní přivítání císaře Karla IV. v Českých Budějovicích spojené s představením středověkých řemesel (kameník, kovář, hrnčíř)
  • 10.15, 14.30 - komentovaná ukázka práce restaurátora středověkých deskových obrazů Karla Hrubeše z Českého Krumlova
  • 11.00, 15.00 - „Život ve středověkém klášteře“ přednáška Mgr. Jarmily Hansové (přednáškový sál)
  • 10.00, 15.00 - Křest komiksu Hany Jinderlové a Michaely Trnkové „Cesta Karla IV. na císařský trůn“, autogramiáda

Po celý den:

  • Ukázky řemesel - kameník, kovář, hrnčíř
  • Středověká hudba
  • Písařská dílna - psaní gotického písma husím brkem
  • Stojan na kramářské písně - téma: Karel IV. a České Budějovice
  • Výtvarné aktivity pro nejmenší

Plakát akce ke stažení ZDE, více též na www.kultur-kontakt.cz.