SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI

V termínu 13. 3. - 29. 4. 2016 probíhá v Třeboni v rekonstruovaném a nově otevřeném Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí (více na http://www.mesto-trebon.cz/news/6619/61/Centrum-Trebonskeho-rybnikarskeho-dedictvi-v-dome-stepanka-Netolickeho-je-otevreno.html) retrospektivní výstava obrazů pana Františka Vančury. Spolu s ním vystavuje své keramické artefakty jeho syn a náš kolega Jan Vančura.

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI

Velmi citlivě zrekonstruovaný dům, jehož přestavbou vzniklo Centrum třeboňského rybníkářského dědictví a jehož součástí je stálá interaktivní expozice věnovaná Štěpánku Netolickému, rybníkářství a unikátní třeboňské krajině, přivítal první výstavu.

František Vančura (1936) je třeboňský rodák, v Třeboni také žije a tvoří. Přestože nemá profesionální malířské školení - pracoval jako geodet a později jako mistr v podniku, který prováděl meliorační práce - je jeho tvorba velmi rozmanitá a kvalitní. Zpočátku se věnoval malbě zátiší a krajin, které jsou podány svižnou expresívní formou. Postupně se ale dostal až k abstraktní geometrizující malbě. Jeho obrazy jsou hravé, prosluněné, stále je na nich k čemu se vracet a co zajímavého na nich objevovat. Expozice je doplněna citlivými kresbami tužkou, kolážemi a vtipnou asambláží.

Jan Vančura (1961) je absolventem keramického učiliště v Hrdějovicích a naší školy (1983) a na naší škole také vyučuje. Jeho keramika šťastně doplňuje kolekci otcových obrazů. Keramické artefakty - zvířata, figury aj. - jsou vtipné a hravé a jsou podřízené stylizaci, jejímž spoluautorem je hrnčířský kruh. Další vystavené objekty - konvice, dózy aj. - sestavené z talířů, zatáčených do forem, mají geometrizující čisté tvary. Užitková keramika (džbány, konvice, mísy) pak dokumentují brilantně zvládnuté řemeslo a ukazují krásu poctivé keramiky.

Oběma autorům je vlastní vtip a kreativita. Přejeme mnoho tvůrčích sil, nápadů a radosti z práce.

Vernisáž byla velmi bohatě navštívena třeboňskou, ale i bechyňskou veřejností, a byla velmi příjemná. K milé atmosféře napomohla i skvělá hudba. Krásné prostory tedy hostí krásnou výstavu. K její návštěvě zveme až do 29. 4. 2016. Otevřeno je od čtvrtka do neděle od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Jiří Novotný

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
Vernisáž výstavy Františka a Jana Vančurových v Třeboni 13. 3. 2016
a několik ukázek z tvorby obou autorů. (Foto: Archiv školy)