SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI

V termínu 13. 3. - 29. 4. 2016 probíhá v Třeboni v rekonstruovaném a nově otevřeném Domě Štěpánka Netolického na Masarykově náměstí (více na http://www.mesto-trebon.cz/news/6619/61/Centrum-Trebonskeho-rybnikarskeho-dedictvi-v-dome-stepanka-Netolickeho-je-otevreno.html) retrospektivní výstava obrazů pana Františka Vančury. Spolu s ním vystavuje své keramické artefakty jeho syn a náš kolega Jan Vančura.

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI

Velmi citlivě zrekonstruovaný dům, jehož přestavbou vzniklo Centrum třeboňského rybníkářského dědictví a jehož součástí je stálá interaktivní expozice věnovaná Štěpánku Netolickému, rybníkářství a unikátní třeboňské krajině, přivítal první výstavu.

František Vančura (1936) je třeboňský rodák, v Třeboni také žije a tvoří. Přestože nemá profesionální malířské školení - pracoval jako geodet a později jako mistr v podniku, který prováděl meliorační práce - je jeho tvorba velmi rozmanitá a kvalitní. Zpočátku se věnoval malbě zátiší a krajin, které jsou podány svižnou expresívní formou. Postupně se ale dostal až k abstraktní geometrizující malbě. Jeho obrazy jsou hravé, prosluněné, stále je na nich k čemu se vracet a co zajímavého na nich objevovat. Expozice je doplněna citlivými kresbami tužkou, kolážemi a vtipnou asambláží.

Jan Vančura (1961) je absolventem keramického učiliště v Hrdějovicích a naší školy (1983) a na naší škole také vyučuje. Jeho keramika šťastně doplňuje kolekci otcových obrazů. Keramické artefakty - zvířata, figury aj. - jsou vtipné a hravé a jsou podřízené stylizaci, jejímž spoluautorem je hrnčířský kruh. Další vystavené objekty - konvice, dózy aj. - sestavené z talířů, zatáčených do forem, mají geometrizující čisté tvary. Užitková keramika (džbány, konvice, mísy) pak dokumentují brilantně zvládnuté řemeslo a ukazují krásu poctivé keramiky.

Oběma autorům je vlastní vtip a kreativita. Přejeme mnoho tvůrčích sil, nápadů a radosti z práce.

Vernisáž byla velmi bohatě navštívena třeboňskou, ale i bechyňskou veřejností, a byla velmi příjemná. K milé atmosféře napomohla i skvělá hudba. Krásné prostory tedy hostí krásnou výstavu. K její návštěvě zveme až do 29. 4. 2016. Otevřeno je od čtvrtka do neděle od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00.

Jiří Novotný

JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
JAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONIJAN VANČURA VYSTAVUJE V TŘEBONI
Vernisáž výstavy Františka a Jana Vančurových v Třeboni 13. 3. 2016
a několik ukázek z tvorby obou autorů. (Foto: Archiv školy)