SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2015/2016

BESEDA S IVOU PEKÁRKOVOU

V pondělí 9. 11. 2015 ve 13.00 se v naší škole konala beseda se spisovatelkou Ivou Pekárkovou. Akci s názvem Road Show 2015, která byla spojena s autogramiádou a autorským čtením, pořádala Městská knihovna Bechyně (více informací o akci naleznete na www.kniha.cz/pekarkova). Po besedě si paní Pekárková i zaměstnnkyně knihovny prohlédly školu.

"Iva Pekárková žije v Londýně a do Čech se vrací na krátkou návštěvu, aby zde představila svoji zatím poslední knihy Pečená zebra a Beton. V našem knižním fondu byste mohli najít další tituly: Dej mi ty prachy, Levhartice, Láska v Londýně, Multykulty pindy jedný český mindy, Péra a perutě a Gang zjizvených. Autorka žije v Londýně s nigerijským přítelem a je známa svým svérázným postojem k současné imigrační situaci. Ve většině svých knih se ze všech možných úhlů probírá prolínáním a střety kultur na celém světě. Své postřehy z běžného života předá 9. listopadu ve 13 hodin studentům keramické školy. Beseda je spojena s prodejem knih a autogramiádou. Zájemci z řad veřejnosti, kteří by se chtěli akce zúčastnit, se mohou objednat v knihovně."

(Zdroj: Bechyňský MZ, listopad 2015, zn. EH)

Ohlasy studentů 3. ročníků:

"Beseda byla zajímavá, dlouho mi nikdo nečetl nahlas, akorát si myslím, že by paní spisovatelka nemusela  používat tolik sprostých slov."

"Beseda byla pěkná. Seznámili jsme se s tvorbou a osobním životem paní spisovatelky, který se zdá být zajímavý a vtipný. Propagace knih taky dobrá, čekala jsem ale také, že se dozvíme více o tom, jak se taková kniha píše. A bohužel, nedozvěděli."
 
"Paní spisovatelka si zřejmě myslela, že vulgarismy zaujme naši věkovou kategorii, ale bohužel, přišlo mi to až trapné."
 
"Čekala jsem od toho něco úplně jiného, Nebýt vulgárních slov a gestikulací mohlo to být zajímavé - třeba povídání o Škvoreckém, samizdatu - ale nebylo."
 
"Myslím, že většině lidí se to nelíbilo, ale podle mě je tato paní svým způsobem prostě "svá", je něčím zvláštní a to se mi líbí. A dokáže lidem i pomoct. To, že měla hrubý slovník, mi nevadilo, vždyt hodně lidí takhle mluví - a ještě hůře - a to, že si to dovolila na veřejnosti, je důkazem její osobitosti a upřímnosti."  
 
"Paní spisovatelka mi jako člověk přišla zajímavá - netradiční. Stejně jako její tvorba. Ale každý máme rád ten svůj šálek čaje, a tak toleruju i to, že mnozí spokojeni nebyli."