SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY


TŘÍDNÍ SCHŮZKY 27. 4. 2019

 • Sobota 27. 4. 2019, 9.00 - 12.00
  Více ZDE

SBÍRKA PRO ROLNIČKU

 • Bechyně 8. 4. 2019
  Vybráno krásných 9.051,- Kč

135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019


OBOR TECHNOLOGIE SILIKÁTŮ NA NAŠÍ ŠKOLE

 • Více ZDE
 • Soubory PDF Přihláška ke studiu
 • Přihlášky ke studiu ve školním roce 2019/2020 přijímáme do 31. 8. 2019
 • Rozpis konzultací ve školním roce 2018/2019 ZDE
 • Více ZDE
 • Přijatí ZDE

ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Blanka Bohdanová - herečka, malířka, výtvarnice
  Galerie Galvína Bechyně, 6. 4. - 31. 5. 2019
 • Výstava Střepy a střípky
  Městské muzeum Bechyně 7. 3.- 16. 6. 2019
 • Miroslav Oliva a Dana Malá
  Muzeum berounské keramiky 7. 3. - 28. 4. 2019


AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

VÝSTAVA KOUZLO HLÍNY V AJG BECHYNĚ

V průběhu druhého měsíce května jsme doplnili výstavu v prostorách Mezinárodního muzea keramiky Bechyně, pobočce AJG Hluboká nad Vltavou. V prvním patře unikátní galerie vystavujeme průřez keramickou tvorbou za dobu 130 let existence naší školy pod názvem Kouzlo hlíny. Vrátili jsme se ke koncepci výstavy, kterou jsme připravili pro výstavní sezónu 2013, a srdečně zveme občany i návštěvníky Bechyně na vernisáž, která proběhne v sobotu 6. 6. 2015 v 15.00.

Bohužel o vernisáži této výstavy AJG neinformuje, nerozeslala pozvánky (rozeslány byly pouze pozvánky na výstavu soch a obrazů), na poutači na náměstí v Bechyni informuje pouze o výstavě soch pana Fidricha; webové stránky galerie "jsou ve výstavbě", takže návštěvník se nic nedozví, respektive o Bechyni se dozví informace z loňského roku, které nejsou aktuální. Loni avizovaná nová stálá expozice výsledků sympozií za téměř padesát let nebyla připravena, prostorný sál zeje prázdnotou... Nerozumíme tomu a bolí nás to. Jsem přesvědčen, že kdyby podobně bohaté sbírky měli pět kilometrů za našimi hranicemi (Rakousko, Německo), udělali by z toho přinejmenším evropský šlágr. Bechyně minimálně pro tuto sezónu přišla o jedno z lákadel a pověst města jako města keramického dostává vážnou trhlinu.

Ale vraťme se ke školní výstavě. Je výběrem prací od založení školy do konce první dekády tohoto století. Cílem je ukázat proměny vkusu a odraz různých směrů a stylů (historické slohy, secese, kubismus, art deco, geometrická abstrakce v dekorech, socialistický realismus, "bruselský styl" konce 50. a celých 60. let a postmoderní proudy od 70. let 20. století až po naši současnost). Zájemce o keramiku potěší pestrost a mnohotvárnost možností, které keramika skýtá. Mohu říci, že bylo velkým potěšením opět se ponořit do pokladů, které zbyly po našich předchůdcích, ale i po absolventech z poměrně nedávné doby. Připravujeme doprovodný program, který bude spočívat v několika komentovaných prohlídkách během prázdnin a rovněž bychom chtěli uspořádat několik keramických dílniček pro návštěvníky Bechyně, zejména pro děti. O konkrétních termínech budeme informovat do konce června 2015.

Jiří Novotný, technický pomocník při sympoziích od roku 1992, člen organizace Mezinárodní sympozium keramiky, o.p.s.