AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014

Ve dnech 6. - 7. 11. 2014 proběhl v naší škole již 18. ročník mezinárodní točířské soutěže pro studenty středních škol s oborem výtvarné zpracování keramiky a porcelánu. Kromě naší školy se soutěže zúčastnily školy z Luhačovic, Uherského Hradiště, Českého Krumlova, Ostravy a z bavorského Landshutu. Předsedou poroty byl MgA. Gabriel Vach, absolvent školy, který nyní působí na Fakultě umění a designu Ladislava Sutnara v Plzni. Součástí programu soutěže byla i prezentace firmy Propec, s.r.o. Úvaly u Prahy; ta proběhla ve čtvrtek odpoledne.

Podobně jako v minulých letech byla zorganizována i vložená recesní soutěž. Tentokrát nesla název Superkoule. Šlo o vytvoření co nejdokonalejší koule z odváženého množství hlíny. Tato soutěž proběhla v podvečer 6. 11. 2014, její výsledky byly vyhlášeny na společenském večeru v lázeňském domě Jupiter.

Druhý den soutěž pokračovala. Soutěžící vytvářeli čepák a mísu podle výkresu a svou vlastní volnou práci - variaci na amforu. Zároveň proběhla beseda s Gabrielem Vachem o jeho vlastní tvorbě a o činnosti ateliéry keramiky a porcelánu na ZČU Plzeň, jíž se zúčastnili studenti keramického a designového oboru naší školy a pedagogický doprovod soutěžících z jiných škol. V pátek v 11.00 byla soutěž ukončena a porotě začal těžký úkol - vyhodnocení povinných i volných prací.

A jak vlastně soutěže dopadly? Recesní soutěž Superkoule vyhrála Eva Andršová (SUPŠ Bechyně) před Astrid Rudman-Zielke (KFL Landshut) a Petrem Čípou (SUPŠ Bechyně). Hlavní soutěž pak vyhrála Astrid Rudman- Zielke (KFL Landshut, 105 bodů) před Petrem Čípou (SUPŠ Bechyně) a Paulem Wienem (KFL Landshut), kteří se dělili o 2. a 3. místo shodným ziskem 95 bodů. Na čtvrtém místě skončila Eva Andršová (SUPŠ Bechyně, 93 body), na 5. místě skončila Markéta Válková (SOŠ Luhačovice, 74 body), na 6. místě Kateřina Bednaříková (SUPŠ Uherské Hradiště, 71 bod), na 7. místě Hana Kadlecová (SUPŠ sv. Anežky České Český Krumlov, 69 bodů), na 8. místě Alena Menšíková (SUŠ Ostrava, 66 bodů), na 9. místě Martin Valnoha (SUPŠ sv. Anežky České Český Krumlov, 57 bodů) a na 10. místě Purnima Rontová (SUPŠ Uherské Hradiště, 40 bodů).

TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014
Čtvrtek 6. 11. 20104 - zahájení soutěže. (Foto: archiv školy)

TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014
TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014
TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014TOČÍŘSKÁ SOUTĚŽ 2014

Velké pracovní nasazení, beseda s Gabrielem Vachem a závěr soutěže.
(Foto: Archiv školy)

Ředitelství školy děkuje organizátorům soutěže Mgr. Milanu Vágnerovi a Janu Vančurovi, sponzorům, účastníkům i reprezentantům naší školy Evě Andršové a Petru Čípovi za vzornou reprezentaci. Již nyní se těšíme na 19. ročník, který proběhne v obdobném termínu v listopadu 2015.

SOUTĚŽ SPONZORSKY PODPOŘILI

 • Městský úřad v Bechyni
 • Micro-Epsilon s.r.o., Bechyně
 • Juraj Vanya, Sedlčany
 • Petr Uhlíř, České Budějovice
 • Elexpres-elektroservis s.r.o., Bechyně
 • W Partner s.r.o., BechynĚ
 • Pavel Ursíny, Ursíny - optik, Bechyně
 • Věra Pichová, Ateliér Radost, Milevsko
 • Zahradnictví a květinářství U Benešů, Bechyně
 • Elektro Zelenka, Bechyně
 • Bronislav Kuba, Lesní ateliér Kuba, Kersko
 • Zdeněk Pánek, Bechyně
 • Laufen CZ s.r.o.
 • PROPEC s.r.o., Úvaly