AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015

Také letos přijala naše škola pozvání k účasti na čtvrtém ročníku Bechyňských keramických trhů, které se konaly v sobotu 25. 7. 2015. Akce si za několik let vydobyla pevné místo v kalendáři kulturních akcí města Bechyně i školy a láká do města výrobce i milovníky keramiky a zároveň i kvalitní zábavy, neboť i letos byl doprovodný program velmi zajímavý.

Těsně před zahájením trhů se začali na bechyňské náměstí sjíždět motorkáři, kteří podobně jako v minulých letech vystavili odhadem na padesát naleštěných strojů, jež se okamžitě staly objektem zájmu veřejnosti a návštěvníků. V 10.00 trhy oficiálně zahájil starosta města pan ing. Pavel Houdek. Za velkého zájmu návštěvníků pak trhy pokračovaly do podvečerních hodin.

V již zmíněném kulturním programu se vystřídali PiňaKoláda z TV Šlágr, Viktor Sodoma a Karel Kahovec s kapelou George &Beatovens (vzpomínka na Petra Nováka), Karel Dvořák se skupinou Zrcadla, U2 Revival a skupina Vodovod (narozeninový koncert). Součástí trhů byl také průjezd hlavního závodu slavné 43. koloběžkové Grand Prix Bechyně. Pro děti připravilo zábavné a výtvarné stánky Rodinné centrum Hrošík.

Naše škola na již tradičním příjemném místě uprostřed parku na náměstí, které sdílela se stánkem Diakonie ČCE Rolnička Soběslav, se zaměřila na ukázky točení na hrnčířském kruhu. Zájem dětí byl veliký,a tak nebylo možné se ubránit tomu, aby samy děti nezkoušely umazat si ruce od hlíny. Příjemný den orámovalo i vlídné počasí, které příznivými teplotami vystřídalo vlnu veder.

Děkujeme organizátorům trhů za pozvání a předpokládáme, že "příští rok ve stejnou dobu" se na bechyňském náměstí opět setkáme.

ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015
ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015
ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015

Několik momentek z Bechyňských keramických trhů 2015; vystoupení kapely 
George&Beathovens, Karla Dvořáka a skupiny Zrcadla. (Foto: Archiv školy)
ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015
ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2015

Točení na kruhu má svoji magii a stále přitahuje pozornost dětí i dospělých.
(Foto: Archiv školy)