AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

ROLNIČKOVÝ DEN V BECHYNI

Podobně jako v minulých letech, i letos pokračujeme ve spolupráci se soběslavskou Rolničkou při organizování Rolničkového dne. V tomto roce proběhl v pondělí 13. 4. 2015 a zúčastnili se ho žáci třídy 2.M. Během dopoledne prodávali drobné upomínkové předměty a výtěžek pak odevzdali zástupcům Rolničky. V charitativní akci budeme pokračovat i v následujících letech. Více o Rolničce naleznete na http://www.rolnicka.cz/.

Díky aktivitě studentů se podařilo vybrat 5. 774,- kč, což je o 1.160,-Kč více, než loni. Poděkování patří samozřejmě studentům, ale i ing. Jaroslavě Bínové.

ROLNIČKOVÝ DEN V BECHYNIROLNIČKOVÝ DEN V BECHYNIROLNIČKOVÝ DEN V BECHYNI
Rolničkový den v Bechyni 13. 4. 2015. (Foto: Ivan Mrkvica, Rolnička Soběslav)

 

PODĚKOVÁNÍ OD ROLNIČKY (29. 4. 2015)

Vážený pane řediteli, vážená paní Bínová,

dovolte, abych Vám jménem Diakonie ČCE – středisko Rolnička poděkovala za spolupráci při veřejné sbírce Rolničkové dny 2015 a zároveň Vás seznámila s jejími výsledky.

Výtěžek celé sbírky ve všech 11 městech Jihočeského kraje byl letos krásných 207.950,- Kč. V letošním roce nám na rozdíl od minulého ročníku přálo počasí, snad i proto je letošní výsledek o 38.879,- Kč vyšší než loni.

Nemenší zásluhu na tom mají však i Vaši studenti, kteří v Bechyni dokázali vybrat 5 774,- Kč, což je o 1133,- Kč více než jejich spolužáci loni. V příloze kromě poděkování posílám i výsledky sbírky ve Vašem městě po jednotlivých pokladničkách, pokud by Vaše studenty zajímalo, kolik vybrali konkrétně oni. Zvláště bych chtěla upozornit na studentky Lenku Čupovou a Veroniku Sfferlovou, kterým se podařilo 1.609,- Kč, což bylo nejvíce z celé třídy. Vytištěné poděkování s drobou odměnou pro nejlepší dvojici zašli v nejbližších dnech poštou.

Výtěžek sbírky je určen na otevření Obchodu dobré vůle v Táboře. Jedná se o obchod s věcmi z druhé ruky, který dává práci lidem s postižením. Bude otevřen v červnu a najde zde zaměstnání 8 lidí s mentálním a kombinovaným postižením. Stavební práce byly již ukončeny a částečně uhrazeny právě z letošního ročníku sbírky. Nyní nakupujeme vybavení a postupně vybalujeme zboží. Pokud byste se Vy či Vaši studenti chtěli přijet na vlastní oči seznámit s projektem, který jste podpořili, budete vítáni. Jinak budou všechny informace o pokračování projektu zveřejňovány zde.

Ještě jednou děkuji za Váš čas, energii i podporu, kterou nám věnujete, a doufám, že ji neztratíme ani při pořádání dalšího ročníku naší sbírky.

Za Rolničku

Ludmila Pokorná
Vedoucí fundraisingu
Tel. 733 127 041

Diakonie ČCE – středisko Rolnička
Mrázkova 700/III
392 01 Soběslav
www.rolnicka.cz
IČO 47268701