AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI

Ve dnech 11. - 16. 1. 2015 se konalo v naší škole první setkání studentů z portugalské střední umělecké školy EASR Porto (Escola Artística de Soares dos Reis, Porto) se studenty naší školy. Projekt Re: ART TRUeSTory probíhá pod hlavičkou programu Erasmus+ (KA2 - strategické partnerství mezi školami).

V tomto lednovém týdnu jsou plánované nejen společné umělecké workshopy, jazykové aktivity v hodinách, návštěvy galerií, zajímavých míst v okolí, instalace prací žáků, které doposud vytvořili, a následně vernisáž pro všechny, kteří mají zájem, ale hlavním cílem bude téma „What are we/you like?“, tedy jací jsme, jací jste vy, co o sobě víme, co se chceme dozvědět. Věříme, že studenti se navzájem poznají a spřátelí, a že následná práce na projektu bude o to snazší. Zapojeni jsou především studenti z 2. G a z 3.M, a to nejen v rámci svých hodin, ale aktivně pomáhají i s organizací návštěvy. Zároveň bychom rádi pozvali všechny studenty, učitele a veřejnost na vernisáž prací studentů v rámci projektu a prezentaci EASR Porta v úterý 13. ledna od 16:30.

Více o projektech strategického partnerství: http://www.naerasmusplus.cz.

Mgr. Štěpánka Kukrálová, koordinátorka projektu

První návštěva Portugalců v Bechyni je u konce a je nutno říci, že byla velmi příjemná, a to p všech stránkách. Portugalští studenti byli velmi ukáznění a kultivovaní, z jejich prezentace, kterou měli v Galerii Na chodbě 13. 1. 2014, byla cítit hrdost na školu, kterou reprezentují. Výstava, která proběhla, je rovněž velmi zajímavá a je jistě dobrým odrazovým můstkem pro další práci v projektu. Návštěva Písku, která vyplnila středu, byla pro portugalské hosty i pro studenty naší školy rovněž obohacením a závěrečný večer 15. 1. 2015 ve škole byl výborně připraven.

První výměna tedy byla úspěšná. Velký dík patří především oběma koordinátorkám projektu Mgr. Štěpánce Janouškové a Mgr. Martě Kotkové, ale také všem našim studentům, kteří se podíleli na průběhu návštěvy a bez jejichž pomoci by celá akce probíhala mnohem obtížněji. Nyní je před námi první návštěva našich studentů a učitelů v Portugalsku. Je předběžně plánována na březen letošního roku a věříme, že proběhne v podobně přátelském a pracovním duchu, jako návštěva Portugalců u nás.

PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI
Přivítání portugalských studentů a učitelů ve škole 12. 1. 2015. (Foto: Archiv školy)
PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI
PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI

Vernisáž společné výstavy a představení portugalské školy našim žákům a učitelům 
v Galerii Na chodbě 13. 1. 2015. (Foto: Archiv školy)

PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI
PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI
PROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNIPROJEKT ERASMUS: PORTUGALŠTÍ STUDENTI V BECHYNI

Slavnostní zakončení prvního Portugalců v Bechyni. Galerie Na chodbě, čtvrtek 15. 1. 2015. 
(Foto: Archiv školy)