AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

V rámci projektu Erasmus+: ART TRueSTORY proběhla ve dnech 9. - 15. 3. 2015 první návštěva našich studentů a učitelů na škole Escola Artística de Soares dos Reis v Portu. Šlo o druhé projektové setkání navazující na úvodní návštěvu portugalských studentů v naší škole, která proběhla 11. - 16. 1. 2015. Naši výpravu tvořili studenti 3.M Alice Brousilová, Adéla Boháčová, Denisa Ernekerová, Magdaléna Tonková, Roman Pausch, Adam Kozák a Jaromír Stifter a učitelé Marta Kotková, Štěpánka Janoušková, Monika Brkalová a Jaroslava Bínová.

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU
Žáci a učitelé naší školy na pobřeží Atlantiku.

"Ve dnech 9. - 15. 3. 2015 se v Portu na partnerské škole Escola Artística de Soares dos Reis uskutečnilo druhé projektové setkání studentů a koordinátorů obou škol zapojených do projektu Erasmus+. Čeští studenti ze 3.M si během pěti dnů na škole vyzkoušeli řadu zajímavých workshopů, zaměřených například na výrobu šperků z kovu, textilu a plastu, vyvolávání černobílých fotografií, sítotisk, knihtisk atd. Naši studenti obdivovali především technické vybavení školy a oceňovali možnosti úzké spolupráce v menších skupinách ve výtvarných předmětech.

Koordinátorky projektu Re: ART TRueSTORY mezitím probíraly s portugalskými učiteli organizační záležitosti a další navazující výtvarné kroky v projektu, především koncepci animovaného filmu, možnosti propojení napříč předměty a zapojení studentů do společné práce.

Program ve škole byl rovnoměrně vyvážený volným časem, který čeští studenti trávili se svými portugalskými kamarády nebo sami ve městě a v okolí. Studenti vhodně využili možnost prohlídky města a jeho významných památek (most Pont Louis, katedrála Sé, Praça de Liberdade, Igreja das Carmelitas, železniční nádraží São Bento s typickými azulejos atd.), užili si společný oběd v rybí restauraci a koupání na pobřeží Atlantiku, procházku ve staré části města Ribeira a na břehu řeky Douro, obklopené vinnými sklípky s portským vínem. Město Porto na všechny velmi zapůsobilo, a to nejen díky slunečnému počasí, které vydrželo celý týden.

V závěru pobytu se výprava ze SUPŠ Bechyně přemístila vlakem do hlavního města Portugalska Lisabonu. Po večerní prohlídce kosmopolitního města a kulturním programu se v neděli skupina vrátila s dobrými dojmy do Prahy. Doufejme, že nám pozitivní nálada vydrží a odrazí se i na práci na animovaném filmu, který je třeba dopředu zpracovat a připravit ke společnému točení s portugalskými studenty v červnu."

Mgr. Štěpánka Janoušková, koordinátorka projektu

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU
Koordinátoři projektu za portugalskou stranu Agostinho a Mariana, schůzka
projektového týmu a setkání našich studentů s portugalskýmiskými.
ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

Několik záběrů z workshopů v dílnách portugalské školy.
ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

Z volného programu po práci ve škole. Závěrečná večeře ve sborovně školy.
(Foto: MgA. Monika Brkalová, Mgr. Marta Kotková)