SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

V rámci projektu Erasmus+: ART TRueSTORY proběhla ve dnech 9. - 15. 3. 2015 první návštěva našich studentů a učitelů na škole Escola Artística de Soares dos Reis v Portu. Šlo o druhé projektové setkání navazující na úvodní návštěvu portugalských studentů v naší škole, která proběhla 11. - 16. 1. 2015. Naši výpravu tvořili studenti 3.M Alice Brousilová, Adéla Boháčová, Denisa Ernekerová, Magdaléna Tonková, Roman Pausch, Adam Kozák a Jaromír Stifter a učitelé Marta Kotková, Štěpánka Janoušková, Monika Brkalová a Jaroslava Bínová.

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU
Žáci a učitelé naší školy na pobřeží Atlantiku.

"Ve dnech 9. - 15. 3. 2015 se v Portu na partnerské škole Escola Artística de Soares dos Reis uskutečnilo druhé projektové setkání studentů a koordinátorů obou škol zapojených do projektu Erasmus+. Čeští studenti ze 3.M si během pěti dnů na škole vyzkoušeli řadu zajímavých workshopů, zaměřených například na výrobu šperků z kovu, textilu a plastu, vyvolávání černobílých fotografií, sítotisk, knihtisk atd. Naši studenti obdivovali především technické vybavení školy a oceňovali možnosti úzké spolupráce v menších skupinách ve výtvarných předmětech.

Koordinátorky projektu Re: ART TRueSTORY mezitím probíraly s portugalskými učiteli organizační záležitosti a další navazující výtvarné kroky v projektu, především koncepci animovaného filmu, možnosti propojení napříč předměty a zapojení studentů do společné práce.

Program ve škole byl rovnoměrně vyvážený volným časem, který čeští studenti trávili se svými portugalskými kamarády nebo sami ve městě a v okolí. Studenti vhodně využili možnost prohlídky města a jeho významných památek (most Pont Louis, katedrála Sé, Praça de Liberdade, Igreja das Carmelitas, železniční nádraží São Bento s typickými azulejos atd.), užili si společný oběd v rybí restauraci a koupání na pobřeží Atlantiku, procházku ve staré části města Ribeira a na břehu řeky Douro, obklopené vinnými sklípky s portským vínem. Město Porto na všechny velmi zapůsobilo, a to nejen díky slunečnému počasí, které vydrželo celý týden.

V závěru pobytu se výprava ze SUPŠ Bechyně přemístila vlakem do hlavního města Portugalska Lisabonu. Po večerní prohlídce kosmopolitního města a kulturním programu se v neděli skupina vrátila s dobrými dojmy do Prahy. Doufejme, že nám pozitivní nálada vydrží a odrazí se i na práci na animovaném filmu, který je třeba dopředu zpracovat a připravit ke společnému točení s portugalskými studenty v červnu."

Mgr. Štěpánka Janoušková, koordinátorka projektu

ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU
Koordinátoři projektu za portugalskou stranu Agostinho a Mariana, schůzka
projektového týmu a setkání našich studentů s portugalskýmiskými.
ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

Několik záběrů z workshopů v dílnách portugalské školy.
ERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTUERASMUS+: PRVNÍ NÁVŠTĚVA NAŠICH STUDENTŮ A UČITELŮ V PORTU

Z volného programu po práci ve škole. Závěrečná večeře ve sborovně školy.
(Foto: MgA. Monika Brkalová, Mgr. Marta Kotková)