AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2014/2015

DÁREK PRO NICHOLASE WINTONA

V souvislosti s promítáním filmu "Nicholas Winton - síla lidskosti" žákům naší školy, které uváděl pan Zdeněk Tulis, dramaturg a vedoucí VVP "Loterie života", bylo dohodnuto, že žáci naší školy vymyslí plaketu či jiný artefakt z keramiky, který by symbolizoval Wintonův čin. Dárek by koncem června měla převzít anglická velvyslankyně v ČR a osobně jej předat Nicholasi Wintonovi při příležirtosti jeho 106. narozenin jako "nejmilovanějšímu člověku planety Země". To je totiž titul, který mu chtějí udělit žáci ZŠ z Kunžaku, kde také vznikl nápad na udělení Nobelovy ceny míru Siru Wintonovi.

Žáci naší školy vytvořili řadu zajímavých návrhů. Z nich byl vybrán návrh žákyně 1. ročníku Kláry Pavlovcové, který pak v keramickém materiálu realizoval akad.sochař Miroslav Oliva. Upomínkový předmět v podobě malého kufříku tak předají osobně paní velvyslankyni dne 23. června 2015 v Muzeu české hudby v Praze autorka námětu Klára Pavlovcová a učitelka naší školy Alena Kissová, která celou akci organizačně zajistila.

Mgr. Milan Vágner

DÁREK PRO NICHOLASE WINTONADÁREK PRO NICHOLASE WINTONADÁREK PRO NICHOLASE WINTONA
DÁREK PRO NICHOLASE WINTONADÁREK PRO NICHOLASE WINTONADÁREK PRO NICHOLASE WINTONA

Hliněný dárek pro Nicholase Wintona od studentky naší školy. (Foto: Archiv školy)