AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014

Letošní Bechyňské keramické trhy proběhly v sobotu 26. 7. 2014 (více na www.trhybechyne.cz). Byl to již třetí ročník a nutno říci, že akce zapustila pevné kořeny a stává se velmi vyhledávanou. Kromě množství keramiků a jejich výrobků bylo možné navštívit i různé atrakce, probíhala charitativní akce pro Kryštůfka, vystoupení skupin a souborů různých hudebních žánrů (dechová hudba Netolička, pěvecký sbor Nuzický zvonek, Karel Dvořák a Zrcadla a Krausberry). Opět byl do programu zařazen průjezd hlavního závodu Bechyňské koloběžkové Grand Prix a velmi pěkná byla také vernisáž výstavy prací absolventů školy z roku 1969 Jiřího Pošvy a Gabriela Vacha v Galerii Galvína (foto ZDE). Novinkou trhů byla účast firmy Laufen CZ s.r.o., která měla na náměstí informační stánek a která 25. - 26. 7. 2014 uspořádala dny otevřených dveří v bechyňském závodě; továrnu navštívilo více než tisíc (!) lidí. (Více informací o dni otevřených dveří naleznete na http://www.jika.cz/inspirace/aktuality/den-otevrenych-dveri-v-bechyni.html).

Trhů se účastnila již tradičně také naše škola. Kromě ukázek točení jsme letos i prodávali; návštěvníci měli možnost zakoupit keramiku, ale také sborníky k 130. výročí školy. Ve stanu byli spolu s námi zástupci soběslavské Rolničky a dlouholetá účastnice našich kurzů Iva Smištíková, v jejíž výtvarné dílně si děti mohly potisknout trička. Poděkování patří ing. Jaroslavě Bínové, která na stánku zajišťovala prodej školní keramiky, a organizátorům, kteří škole umožnili účast a připravili stánek.

Celkově byla akce velmi zdařilá a přínosná jak pro školu a zejména pro propagaci keramického oboru, tak i pro město Bechyni. Věříme, že další ročník bude podobný a rádi se ho zúčastníme.

NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014
NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014
NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014
NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014
NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014NAŠE ŠKOLA NA BECHYŇSKÝCH KERAMICKÝCH TRZÍCH 2014
Několik momentek z letošních trhů, z našeho stánku i z kulturního doprovodu akce.
(Foto: Archiv školy)