AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

KONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOU

Ve dnech 24. - 25. 9. 2013 proběhla konference k 60. výročí založení Alšovy jihočeské galerie Hluboká nad Vltavou. Konala se v Sále zastupitelstva Jihočeského kraje pod názvem Podoba a smysl prezentace uměleckých sbírek (minulost, současnost, budoucnost).

Za naši školu přednesl ředitel školy příspěvek 130 let keramické školy v Bechyni: tradice, která zavazuje, ale nespoutává. Zmínil okolnosti založení školy, prezentoval průřez tvorbou školy , jejích pedagogů a žáků, a to od založení školy do současnosti. Zdůraznil význam školy pro rozvoj keramického průmyslu v Bechyni a v jihočeském regionu vůbec a současně demonstroval propojení školy a Alšovou jihočeskou galerií při pořádání mezinárodních keramických sympozií.

Za UPM Praha vystoupila Bc. Dita Hálová, která vyzvedla význam bechyňských mezinárodních keramických sympozií a na příkladu výstavy P. Rada: Paráda! dokumentovala, jak neotřelým způsobem lze udělat retrospektivní výstavu a jak lze zvýšit návštěvnost takové akce.

KONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOUKONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOUKONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
KONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOUKONFERENCE K 60. VÝROČÍ AJG HLUBOKÁ NAD VLTAVOU
Konference k 60. výročí AJG v Českých Budějovicích 24. - 25. 9. 2013.
(Foto: Jiří Novotný, Dita Hálová)