AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2013/2014

KONCERT VÁŽNÉ HUDBY

Ve čtvrtek 17. 10. 2013 proběhl v sále bechyňské ZUŠ V. Pichla koncert vážné hudby pro studenty 1. a 2. ročníků. Po několika letech jsme přivítali skvělého klavírního virtuosa Sergeje Perepeliatnyka a poprvé houslistu Petra Vyorala. Na programu koncertu, kterým provázela Mgr. Ludmila Žofková, byla díla mistrů barokní, klasicistní a romantické hudby.

KONCERT VÁŽNÉ HUDBYKONCERT VÁŽNÉ HUDBYKONCERT VÁŽNÉ HUDBY
KONCERT VÁŽNÉ HUDBY
KONCERT VÁŽNÉ HUDBYKONCERT VÁŽNÉ HUDBY
Školní koncert v sále ZUŠ 17. 10. 2013. (Foto: Archív školy)
 

Sergej Perepeliatnyk vystudoval Střední uměleckou školu v Charkově u profesora Sklovského a profesorky Horowitzové a poté AMU Čajkovského v Kyjevě u profesora Muravského. Je laureátem soutéže Kyjevský podzim a držitelem ceny Klasic-premier. Během studií koncertoval ve všech větších městech bývalého SSSR. V roce 1995 přijel do Českých Budějovic jako korepetitor se studenty z Kyjevské Akademie na soutěž Emy Destinnové a studenti soutěž vyhráli. Následujícího roku vyhráli soutěž znovu a Jihočeské divadlo nabídlo Sergeji Perepeliatnykovi místo korepetitora. Nabidku přijal a pracoval v divadle šest let. Mezitím koncertoval po celých Čechách, na Slovensku, v Polsku, Rakousku, Německu, Francii, Irsku, Skotsku a Anglii. V roce 2002 se odstěhoval s rodiči do Izraele, kde se ještě v tomtéž roce  zúčastnil soutěže klavíristů v Tel Avivu a získal certifikát Vynikající klavírista. Více na http://sergeyperepeliatnyk.weebly.com/

Petr Vyoral absolvoval Konzervatoř v Praze v roce 1986 a HAMU v roce 1995 u prof. Nory Grumlíkové. Je vítězem Duškovy komorní soutěže. Byl koncertním mistrem orchestru  pražské  konzervatoře a poté zástupcem koncertního mistra Filharmonie B. Martinů ve Zlíně. Od r.1990 do r.1993 studoval na Vysoké hudební škole ve Vídni u prof. M. Frischenschlagera. Od r.1991 spolupracoval s kytaristou T. Illem a flétnistkou J. Gajdošovou v Komornim triu Moravia a od r.1996 se souborem gotické  hudby Kvinterna v Českém Krumlově. Také spolupracoval s Originálním pražským synkopickým orchestrem a Melody Makers O. Havelky. Od roku 2008 je členem orchestru JKF v Č. Budějovicích. Často vystupoval v Č.R., Německu, Rakousku, Italii, Francii a Anglii.