AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

VEČER KAZAŠSKÉ KULTURY

Na čtvrtek 25. 4. 2013 v 19.00 hodin připravili naši zahraniční studenti Večer kazašské kultury. Konal ve škole v Galerii Na chodbě. Návštěvníci byli seznámeni s přírodními krásami a kulturou Kazachstánu, viděli ukázku jednoho z kazašských tanců, slyšeli hymnu a také měli možnost ochutnat některá národní jídla.

VEČER KAZAŠSKÉ KULTURY

Večer zahájil úvodním slovem ředitel školy Jiří Novotný. Přivítal studenty i návštěvníky mimoškolní a ocenil, že se dostavili v opravdu hojném počtu. Přivítal také starostu města Mgr. Jaroslava Matějku a předal slovo studentům. Ti se představili a zazpívali kazašskou hymnu. Potom se slova ujala Alina Yessimbekova, která krásnou češtinou komentovala fotografie týkající se kazašské kultury, způsobu života i přírodních krás. Ayan Zhumadil zatančila  tanec dívky, která odchází z domova. A zcela na závěr mohli všichni přítomní ochutnat kazašské dobrůtky. Prezentace byla výborně připravena.

Jsme opravdu rádi, že kazašský večer navštívili studenti naší školy a spontánním potleskem ocenili práci Kazachů. Přítomnost cizinců je velmi důležitá a stává se prvkem multikulturního prostředí v naší škole. Věříme, že se v příštím školním roce řady cizinců u nás ještě rozšíří.

VEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
Večer kazašské kultury 25. 4. 2013 se opravdu vydařil. (Foto: Jiří Novotný)

VEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
VEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURYVEČER KAZAŠSKÉ KULTURY
Kazašský večer ještě jednou, tentokrát objektivem Libora Hoška.