AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

PAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICI

V dubnu letošního roku byla naše škola požádána panem Hájíčkem, předsedou organizačního výboru pro oslavy 720. výročí založení obce Březnice, která se nachází asi šest kilometrů jižně od Bechyně, o vytvoření pamětní desky padlým vojákům z 1. světové války. Deska byla dokončena v červnu a 14. 6.2013 byla instalována na kapličku na návsi.

Oslavy následujícího dne byly vydařené. Deska byla slavnostně odhalena a následně vysvěcena farářem p. Kozubíkem za velkého zájmu březnických občanů a rodáků. Důstojný pietní akt byl zakončen státní hymnou v podání dechové hudby Keramička, poté následovala Mše svatá, byla otevřena výstava fotografií v březnickém kulturním domě a expozice místního mysliveckého sdružení.

Velmi nás těší, že naše škola mohla přispět ke zdárnému průběhu oslav v Březnici.

PAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICI
PAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICI
PAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICIPAMĚTNÍ DESKA PRO BŘEZNICI

Slavnostní odhalení pamětní desky občanům Březnice a Jamníku, kteří padli v 1. světové
válce; Březnice 15. 6. 2013.(Foto: Matěj Novotný)