AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

KONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚ

Na sobotu 15. 6. 2013 jsme připravili ve škole hudební večer pod názvem Písně všelijaké. Šlo o koncert smíšeného pěveckého sboru Post Scriptum z Prahy. Nápad na uspořádání koncertu vzešel od pana Martina Zelenky a my jsme se rádi této možnosti chopili.  Hudební večer v naší Galerii Na chodbě se opravdu vydařil. Koncert byl velmi příjemný - kromě výborného výkonu sboristů i díky sbormistryn i Veronice Lozoviukové a klavíristovi Miroslavu Navrátilovi.

PRÁVĚ PROBÍHÁ

Koncert opravdu naplnil to, co sliboval jeho název: zazněly všelijaké písně - od indiánské písně přes Gloria a Agnus Dei Zdeňka Lukáše, lidové písně, písně Andrewa Lloyd Webwra, Leonarda Bernsteina, George Gershwina, spirituály a nakonec skladba Bedřicha Smetany z opery Prodaná nevěsta Proč bychom se netěšili. Skvělý výkon sboru byl oceněn aplausem příjemně naladěného publika, které v opravdu neočekávaném počtu zalidnilo naši galerii.

 Poděkování návštěvníkům hudebního večera patří i za to, že na dobrovolném vstupném se vybralo 3.124,- Kč na postižené povodní v Bechyni. Peníze byly odevzdány na povodňové konto MěÚ Bechyně.

KONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚ
KONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚ
KONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚKONCERT PÍSNĚ VŠELIJAKÉ V SUPŠ BECHYNĚ
Hudební večer v Galerii Na chodbě 15. 6. 2013: příjemná atmosféra, krásné písně.
(Foto: Matěj Novotný)


PĚVECKÝ SBOR POST SCRIPTUM

Smíšený pěvecký sbor Post Scriptum působí na Základní umělecké škole Praha 8, Taussigova 1150. Sbor je určen amatérským zpěvákům od patnácti let. Z původně komorního uskupení, které se veřejnosti poprvé představilo v září roku 1999, se postupem času stal smíšený sbor s více než 30 členy, který vede Mgr. Veronika Lozoviuková.

Sbor se účastní koncertů a dalších akcí pořádaných školou, hudebních festivalů  a pravidelně pořádá také samostatná vystoupení a společné koncerty se zahraničními sbory (např. se sbory z Kanady, USA, Anglie, Švýcarska, Švédska, Německa, Singapuru).

K velmi zajímavým zkušenostem patří spolupráce s Českou televizí. V pořadu Nejlepší handicapovaný sportovec roku 2010 zaznělo v podání sboru Post Scriptum několik skladeb včetně té „na přání“ pro vítězku.

V roce 2003 a 2006 uskutečnil na pozvání partnerského sboru Sängervereinigung 1856 Mainz - Finthen  koncertní zájezd do Mohuče (Německo) a v roce 2005 koncertoval společně s anglickým mužským sborem Carlton Male Voice Choir v Nottinghamu (Anglie). V květnu 2012 podnikl na popud švýcarského univerzitního pěveckého sboru Alpha Cappella  koncertní zájezd do Winterthuru.

K zatím nejvýznamnějším úspěchům sboru patří:

  • zlatá medaile z mezinárodní soutěže pěveckých sborů Mundi Cantant - Svátky písní Olomouc 2005
  • 3. místo z mezinárodní sborové soutěže 3 rd International Warsaw Choir Festival 2007
  • cena za nejlepší provedení sakrální písně z 5th International Warsaw Choir Festival 2009
  • 2. místo v kategorii Gospel and Spirituals a cena pro nejlepší zahraniční sbor na mezinárodní sborové soutěži - International Wroclaw Choir Festival 2011

Repertuár sboru je různorodý. Jeho větší část tvoří skladby a capella - od  renesance po 20. století, úpravy lidových písní a spirituály. Své místo mají na programu také písně s doprovodem klavíru či vokálně-instrumentální díla z oblasti duchovní hudby. Další informace o sboru najdete na www.sbor-postscriptum.org.
 

PÍSNĚ VŠELIJAKÉPÍSNĚ VŠELIJAKÉPÍSNĚ VŠELIJAKÉ
Pěvecký sbor Post Skriptum. (Foto: Archiv sboru)