AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)

Na termín 5. - 27. 9. 2012 jsme připravili rozsáhlou prezentaci keramického oboru, Sektorové dohody pro keramiku a výsledků 25. mezinárodního keramického sympozia v Bechyni v srpnu 2012. Akce probíhá v hlavní budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích pod záštitou radní pro školství Jihočeského kraje RNDr. Jany Krejsové a hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly.

Cílem prezentace je:

  1. představit naši školu jako školu s tradicí i budoucností a propagovat především keramiku jako obor lidské činnosti, který není mrtvý, ale jako obor zajímavý, přitažlivý a různorodý;
  2. ukázat snahu o naplnění obsahu názvu školy „uměleckoprůmyslová“; to znamená přiblížit výraznou vazbu školy na průmysl a zároveň silný důraz na výtvarnou složku výuky a jako nejvyšší stupeň umělecká mezinárodní keramická sympozia s tradicí od roku 1966;
  3. prezentovat zamýšlený učební obor Výrobce a dekoratér keramiky - tento obor vzniká díky zájmu silného domácího výrobce sanitární keramiky Laufen CZ s.r.o.
    (v Bechyni je výrobní podnik produkující výrobky pod značkou JIKA, ve Znojmě další výrobní podnik, vývojový podnik a závod na výrobu koupelnového nábytku);
  4. prezentovat další silnou firmu, která má zájem o spolupráci se školou, a to Lasselsberger a.s., výrobce obkladů a dlažeb (Plzeňský kraj; firma má sídlo v Plzni a výrobní podniky v Chlumčanech, Horní Bříze a v Rakovníku);
  5. prezentovat Sektorovou dohodu pro keramiku, její cíle a význam pro průmysl i odborné školství;
  6. ukázat spolupráci školy s významnou organizací zřizovanou Jihočeským krajem, a to s Alšovou jihočeskou galerií; jde o prezentaci galerie jako takové a zároveň o prezentaci aktuálního 25. ročníku mezinárodního keramického sympozia, které skončilo 17. 8. 2012;
  7. přiblížit podporu, kterou zřizovatel poskytuje aktivní spolupráci školy se zaměstnavateli a spolupráci Odboru školství, mládeže a tělovýchovy JČ kraje s Odborem kultury JČ kraje.

Vernisáž výstavy proběhla ve středu 5. 9. 2012 za účasti hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly, prvního náměstka hejtmana a radního pro kulturu ing. Františka Štangla, radní pro školství RNDr. Jany Krejsové, vedoucí Odboru školství JČ kraje Mgr. Kamily Hrabákové, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy JČ kraje ing. Hany Šímové, ředitele Alšovy jihočské galerie Mgr. Aleše Seiferta, šéfa Sektorové dohody pro keramiku Mgr. Miloslava Hambálka (Laufen; dalším zástupcem firmy byl výrobní ředitel Ing. Robert Šimek), vedoucí technoložky firmy Lasselsberger a.s. (všichni jmenovaní vystoupili s příspěvky), ředitelů základních a středních škol z Českých Budějovic a dalších čestných hostů. Úvodní slovo pronesla a celou akci moderovala Bc. Jitka Šálená (Odbor kultury JČ kraje), výborný hudební doprovod zajistila českobudějovická konzervatoř  - s Mgr. Milenou Zahradilovou vystoupila žačka 5. ročníku Anežka Vargová, za naši školu promluvil ředitel Jiří Novotný. Během vernisáže byla promítnuta prezentace fotografií ze školního depozitáře, prezentace sbírky keramiky Alšovy jihočeské galrie a film Výroba hliněného hrnečku; prezentaci připravil Libor Hošek. Šot z výstavy natočila Jihočeská televize a ředitel školy poskytl interwiev o sympoziu Českému rozhlasu.

Akce byla opravdu vydařená. Naplno zazněla podpora školy ze strany zřizovatele, a to z nejvyšších míst. Zaměstnavatelé jasně deklarovali zájem o spolupráci s naší školou. Toho všeho si velmi vážíme, stejně jako úzkého propojení s Ašovou jihočeskou galerií. Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli, paní Jitce Šálené, Liboru Hoškovi a samozřejmě představitelům Jihočeského kraje. Srdečně zveme všechny, které zajímá keramika, k zhlédnutí výstavy, kterou považujeme za nejdůležitější akci školy za posledních několik let. 

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Vernisáž na Krajském úřadu 5. 9. 2012 (Foto: Libor Hošek, Pavlína Novotná)

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Sympoziální část výstavy - vestibul, mezipatra a 3. podlaží Krajského úřadu
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Část školní expozice ve 2. a 3. podlaží. (Foto: Jiří Novotný)