SUPS logo SUPŠ Bechyně

vlajka CZ vlajka CZ vlajka CZ

NOVINKY

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLY

 • Více ZDE
 • Oslavy 135. výročí školy proběhnou 20. - 21. 9. 2019
  Srdečně zveme!


DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

29. 7. 2019 začala kompletní rekonstrukce budov školy a domova mládeže. Ředitelství SUPŠ Bechyně sděluje, že  od 1. 8. 2019 není možné v domově mládeže až do ukončení rekonstrukce poskytovat ubytování Děkujeme za pochopení.
Ubytování žákům školy od 1.9. 2019 bude poskytnuto.


KERAMICKÉ TRHY BECHYNĚ


Více ZDE


KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA NA
VÝSTAVĚ EXPO TÝN 2019

 • Konala se 20. 7. 2019. Více ZDE

INFORMACE K ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍ-
HO ROKU 2019/2020


OPRAVNÉ ZKOUŠKY

 • 26. - 27. 8. 2019
  Více ZDE

OPRAVNÉ MATURITNÍ ZKOUŠKY

 • 18. 9. 2019
 • Více ZDE

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VE ŠKOLNÍM ROCE 2019/2020


LETNÍ KURZY PRO VEŘEJNOST 2019

 • Průběh kurzů 2019 - více ZDE


ZVEME NA VÝSTAVY 

 • Účast školy na výstavě Expo Týn 2019
  Dům U Zlatého slunce, Týn nad Vltavou
  28. 6. - 31. 8. 2019. Více ZDE
 • Galerie Zámecká sýpka Bechyně
  - Sochy, objekty a obrazy Vladimíra
    Preclíka
  - Školní výstava historické keramiky
    (15. 6. - 31. 8. 2019)
  - Silný ročník (3. 8. - 31. 8. 2019; derniéra
    21. 9. 2019 při 135. výročí školy)
 • Výstava Keramické věže Jana Bendy
  Školní Galerie Na chodbě (28. 6. - 27. 9. 2019). Více ZDE

OSLAVY 135. VÝROČÍ ZALOŽENÍ ŠKOLYAKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2018/19


PŘIPRAVUJEME


PRÁVĚ PROBÍHÁ

 • DOPORUČUJEME:
  Aktuální výtvarné a kulturní akce

  Více ZDE

DOPLŇKOVÁ ČINNOST ŠKOLY


NAŠI PARTNEŘI

e na adresu LAUFEN CZ s.r.o. 
Podrobnosti ZDE

www.jika.cz  www.laufen.com/cz

LAUFEN

LASSELSBERGER s. r. o.
Podrobnosti ZDE

NAŠI PARTNEŘI
O firmě: www.rako.cz


 

AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)

Na termín 5. - 27. 9. 2012 jsme připravili rozsáhlou prezentaci keramického oboru, Sektorové dohody pro keramiku a výsledků 25. mezinárodního keramického sympozia v Bechyni v srpnu 2012. Akce probíhá v hlavní budově Krajského úřadu v Českých Budějovicích pod záštitou radní pro školství Jihočeského kraje RNDr. Jany Krejsové a hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly.

Cílem prezentace je:

 1. představit naši školu jako školu s tradicí i budoucností a propagovat především keramiku jako obor lidské činnosti, který není mrtvý, ale jako obor zajímavý, přitažlivý a různorodý;
 2. ukázat snahu o naplnění obsahu názvu školy „uměleckoprůmyslová“; to znamená přiblížit výraznou vazbu školy na průmysl a zároveň silný důraz na výtvarnou složku výuky a jako nejvyšší stupeň umělecká mezinárodní keramická sympozia s tradicí od roku 1966;
 3. prezentovat zamýšlený učební obor Výrobce a dekoratér keramiky - tento obor vzniká díky zájmu silného domácího výrobce sanitární keramiky Laufen CZ s.r.o.
  (v Bechyni je výrobní podnik produkující výrobky pod značkou JIKA, ve Znojmě další výrobní podnik, vývojový podnik a závod na výrobu koupelnového nábytku);
 4. prezentovat další silnou firmu, která má zájem o spolupráci se školou, a to Lasselsberger a.s., výrobce obkladů a dlažeb (Plzeňský kraj; firma má sídlo v Plzni a výrobní podniky v Chlumčanech, Horní Bříze a v Rakovníku);
 5. prezentovat Sektorovou dohodu pro keramiku, její cíle a význam pro průmysl i odborné školství;
 6. ukázat spolupráci školy s významnou organizací zřizovanou Jihočeským krajem, a to s Alšovou jihočeskou galerií; jde o prezentaci galerie jako takové a zároveň o prezentaci aktuálního 25. ročníku mezinárodního keramického sympozia, které skončilo 17. 8. 2012;
 7. přiblížit podporu, kterou zřizovatel poskytuje aktivní spolupráci školy se zaměstnavateli a spolupráci Odboru školství, mládeže a tělovýchovy JČ kraje s Odborem kultury JČ kraje.

Vernisáž výstavy proběhla ve středu 5. 9. 2012 za účasti hejtmana Jihočeského kraje Mgr. Jiřího Zimoly, prvního náměstka hejtmana a radního pro kulturu ing. Františka Štangla, radní pro školství RNDr. Jany Krejsové, vedoucí Odboru školství JČ kraje Mgr. Kamily Hrabákové, vedoucí Odboru školství, mládeže a tělovýchovy JČ kraje ing. Hany Šímové, ředitele Alšovy jihočské galerie Mgr. Aleše Seiferta, šéfa Sektorové dohody pro keramiku Mgr. Miloslava Hambálka (Laufen; dalším zástupcem firmy byl výrobní ředitel Ing. Robert Šimek), vedoucí technoložky firmy Lasselsberger a.s. (všichni jmenovaní vystoupili s příspěvky), ředitelů základních a středních škol z Českých Budějovic a dalších čestných hostů. Úvodní slovo pronesla a celou akci moderovala Bc. Jitka Šálená (Odbor kultury JČ kraje), výborný hudební doprovod zajistila českobudějovická konzervatoř  - s Mgr. Milenou Zahradilovou vystoupila žačka 5. ročníku Anežka Vargová, za naši školu promluvil ředitel Jiří Novotný. Během vernisáže byla promítnuta prezentace fotografií ze školního depozitáře, prezentace sbírky keramiky Alšovy jihočeské galrie a film Výroba hliněného hrnečku; prezentaci připravil Libor Hošek. Šot z výstavy natočila Jihočeská televize a ředitel školy poskytl interwiev o sympoziu Českému rozhlasu.

Akce byla opravdu vydařená. Naplno zazněla podpora školy ze strany zřizovatele, a to z nejvyšších míst. Zaměstnavatelé jasně deklarovali zájem o spolupráci s naší školou. Toho všeho si velmi vážíme, stejně jako úzkého propojení s Ašovou jihočeskou galerií. Velký dík patří všem, kteří se na akci podíleli, paní Jitce Šálené, Liboru Hoškovi a samozřejmě představitelům Jihočeského kraje. Srdečně zveme všechny, které zajímá keramika, k zhlédnutí výstavy, kterou považujeme za nejdůležitější akci školy za posledních několik let. 

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Vernisáž na Krajském úřadu 5. 9. 2012 (Foto: Libor Hošek, Pavlína Novotná)

KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Sympoziální část výstavy - vestibul, mezipatra a 3. podlaží Krajského úřadu
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)KERAMIKA ŽIJE! (VÝSTAVA NA KRAJSKÉM ÚŘADU V ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH)
Část školní expozice ve 2. a 3. podlaží. (Foto: Jiří Novotný)