AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2012/2013

JAZYKOVÉ ZKOUŠKY CAMBRIDGE ENGLISH NA SUPŠ BECHYNĚ

Dne 8. listopadu 2012 proběhla ve spolupráci s ELEC (Evropským centrem jazykových zkoušek) prezentace mezinárodních jazykových zkoušek. Jako partnerská škola ELEC jsme se zapojili do předtestování ke zkouškám. Žáci, kteří projevili zájem, mohou zdarma vyzkoušet zkrácené verze oficiálních testů a zjistit tak, jak si stojí v porovnání s mezinárodním jazykovým standardem. Podle ohlasu plánujeme nabídnout studentům možnost přípravy na zkoušky v rámci dobrovolného kroužku od začátku roku 2013 a napomoci jim tak k úspěšnému složení zkoušek v jarním či podzimním termínu.


Co jsou to mezinárodní jazykové zkoušky Cambridge English?

Prestižní mezinárodní zkoušky Cambridge English ("Cambridge ESOL") jsou nejstarší mezinárodní jazykové zkoušky na světě. Uznání těchto zkoušek je celosvětové. Zkoušky jsou akceptovány tisíci zaměstnavateli po celém světě, pro studenty často představují podmínku pro přijetí na zahraniční univerzity. Mnohé české univerzity akceptují některé zkoušky Cambridge ESOL různými způsoby, např. při přijímacím řízení může být studentům odpuštěna zkouška z angličtiny anebo dokonce zkouška z angličtiny v průběhu studia. Zkoušky jsou oficiálně uznávány Českou republikou a jsou uvedeny ve vyhlášce Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Řada zkoušek Cambridge je široká a zahrnuje jak zkoušky z obecné angličtiny od úrovně A2 do úrovně C2 Evropského referenčního rámce (KET, PET, FCE, CAE, CPE), tak zkoušky z odborné angličtiny (právnické, finanční a obchodní) a také specializovanou zkoušku pro učitele anglického jazyka (více na http://www.cambridgeesol.cz/).


Proč skládat zkoušky Cambridge English?

Držitelům certifikátů Cambridge ESOL nabízí zkoušky mnoho výhod, například snazší uplatnění na trhu práce v ČR i v zahraničí, možnost studia na zahraničních univerzitách, odpuštění přijímacích zkoušek na VŠ, mezinárodní prestiž a především jednoznačnou a průkaznou jazykovou kompetenci.

Žákům a středoškolákům navíc přináší silnou motivaci a radost z učení. Studenti, kteří si zvyknou na systém postupného skládání stupňů jazykových zkoušek, získají výrazný náskok před ostatními, cizí jazyk se pro ně stane naprosto přirozeným a bez problémů se účastní dlouhodobých studijních pobytů v zahraničí (v rámci střední, či vysoké školy).


Co je Evropské centrum jazykových zkoušek (ELEC)?

ELEC nabízí možnost získat již na střední škole prestižní certifikát University of Cambridge. Cílem Evropského centra jazykových zkoušek je zajistit dostupnost prestižních a mezinárodně uznávaných zkoušek v celém Jihočeském kraji (více na www.elec.eu).

Kontaktní osoba na SUPŠ Bechyně:
Mgr. Štěpánka Kukrálová (stepanka.kukralova@seznam.cz).

(Zdroj: www.elec.eu)