AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

ÚSPĚCH V SOUTĚŽI KOMIKS NÁS BAVÍ

V rámci 18. mezinárodního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2012 na výstavišti v Praze - Holešovicích (17. - 20. 5. 2012) proběhla soutěž mladých tvůrců ve tvorbě komiksu Komiks nás baví. Vyhodnocení soutěže proběhlo 18. 5. 2012 v rámci projektu Rosteme s knihou. Studentky naší školy, sestry Zita a Žaneta Janálovy (3.G), soutěž obeslaly a obsadily výborné 3. místo. Součástí programu při vyhodnocení byla i beseda s tvůrci a aktéry filmu Alois Nebel. Poděkování patří nejen soutěžícím, ale také vedoucí práce Aleně Kissové.

ÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽI
ÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽI
ÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽI
ÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽIÚSPĚCH V KOMIKSOVÉ SOUTĚŽI
Vyhlášení výsledků soutěže Komiks nás baví 18. 5. 2012; autogramiáda tvůrců filmu
Alois Nebel J. Rudiše a Jaromíra 99; moderoval Lukáš Hejlík (foto: Alena Kissová)


Svět knihy Praha je největší knižní veletrh v ČR s doprovodným literárním festivalem a mezinárodním přesahem. Během čtyř dní bylo možné seznámit se s takřka kompletní českou produkcí, především beletrií, ale zároveň i publikační činností většiny univerzitních nakladatelství či nakladatelství s odbornou literaturou. Knižní veletrh navštívilo na 400 vystavovatelů z více než 30 zemí a regionů celého světa. Do přípravy mezinárodního programu byla zapojena i Evropská centra literatury a organizace sdružené pod názvem Literatura bez hranic, dále Evropská unie národních kulturních center v Evropě (v rámci projektu "Noc literatury" dne 16. 5. 2012), Goethe-Institut, Rakouské kulturní fórum a Švýcarská konfederace (v rámci projektu "Das Buch"), zahraniční kulturní mise a velvyslanectví v České republice. Knižní veletrh Svět knihy Praha je rovněž velmi populární mezi širokou čtenářskou veřejností - pravidelná návštěvnost se pohybuje kolem 40 000. Pořadatelé nabízejí v rámci literárního festivalu celou řadu pořadů - odborných seminářů a konferencí, ale i setkání se spisovateli a autorská čtení, prezentace nakladatelských domů, oceňování edičních a tvůrčích počinů.

Knižní veletrh Svět knihy Praha se letos zaměřil na komiks. Ve speciálním pavilonu byly připraveny výstavy, pořádány semináře, dílny a setkání s našimi i zahraničními autory tohoto literárního žánru, který se v současné době těší velkému zájmu především mladší generace. Součástí doprovodného programu byla i filmová a divadelní přehlídka Svět knihy ve filmu a Svět knihy na jevišti, kde se prezentovala díla inspirovaná literárními předlohami. Program čtvrtým rokem také představil v projektu Vaříme s knihou praktické ukázky ze zajímavých knih o vaření.