AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

SNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ

V neděli 12. 2. 2012 od 14.00do 16.00 hodin proběhlo v Sezimově Ústí "sněhové sochání" spojené s vytvořením rekordu - nejdelší housenky ze sněhových koulí. Akci pořádalo sezimoústecké městské kulturní středisko Měxus a tvorba rekordu byla úspěšná: ze sněhových koulí byla vytvořena housenka o délce 391 m. Akce proběhla za přítomnosti Rádia Blaník, ČT a zástupců agentury Dobrý den z Pelhřimova, sníh byl dopraven ze Skiareálu Monínec.

Vzhledem ke spolupráci naší školy s Měxusem Sezimovo Ústí jsme byli pozváni k tvorbě soch ze sněhu. Původně byla akce plánována dlouho předem na polovinu ledna, ale to vládlo počasí dušičkové s teplotami dosti vysoko nad bodem mrazu a ani umělý sníh nebylo možné připravit. Proto došlo k posunu o měsíc. Prvním záměrem bylo vytvořit několik bloků zhutněného sněhu a z toho vytesat sochy. Nakonec nebyl sníh připravován na místě, nýbrž přivezen z Monínce. Proto bylo nutné improvizovat, ale vůbec to nebylo špatné.

Skupina našich studentů Veronika Bystrianská, Kateřina Zemanová, Andrea Hodíková, Kateřina Vlková, Jan Grepl, Jakub Černý, Metoděj Žák a Vojtěch Tupý spolu s akad. sochařem Miroslavem Olivou se pustili do práce na Drakovi. Práce probíhala za velkého zájmu sezimoústecké veřejnosti, která se dostavila v opravdu hojném počtu, aby přispěla k zápisu svého města do Knihy rekordů palhřimovské agentury Dobrý den. Muselo se počítat s nevyzpytatelným materiálem, který záměrům sochařů odolával, jak mohl. Ale nakonec bylo možné identifikovat nejen hlavu s otevřenou tlamou a mohutnými zuby, ale i ležící tělo s končetinami zapuštěnými do země a s ocasem, který se plynule napojil na housenku Sezimku.

Další hromady sněhu udělaly radost hlavně dětem. Vznikaly bizarní hrady a všelijaké útvary, ale hlavně si děti i rodiče užínali krásného zimního dne. Celou akci považujeme za velmi zdařilou. Poděkování patří všem zúčastněným studentů, Miroslavu Olivovi a také paní Kateřině Nimrichtrové, která to celé vymyslela, paní Romaně Krůčkové, ředitelce Měxusu, a samozřejmě všem pracovníkům Měxusu, kteří nám připravili zázemí a občerstvení. Pevně věříme, že naše spolupráce, která se datuje od podzimu 2011, se bude dále rozvíjet.

Jiří Novotný, ředitel školy

Krátký záznam z ČT 1 můžete zhlédnou ZDE mezi minutami 4:48 - 5:31

SNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ
SNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ
SNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍSNĚHOVÉ SOCHÁNÍ V SEZIMOVĚ ÚSTÍ
NáměstíTomáše Bati v Sezimově Ústí a naše sněhové sochání 12. 2. 2012
(foto: Pavlína Novotná)