AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

NÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLE

Ve čtvrtek 29. 3. 2012 jsme ve škole přivítali vzácnou návštěvu, a to Jana Kačera, absolventa školy z roku 1955, významnou hereckou a režisérskou osobnost, která má opravdu silný vztah ke škole a k městu Bechyně.

Setkání s Janem Kačerem bylo velmi milé. Téměř dvě hodiny vyprávěl studentům o svých studiích, o tom, co mu škola dala, o velkých učitelských osobnostech, o tom, jak se dostal k divadlu a filmu, o rolích, které hrál, o Činoherním klubu, který zakládal atd. Atmosféra byla velmi příjemná, zcela zaplněnou posluchárnu pan Kačer zaujal a okouzlil. Na závěr předal ředitel školy hostu dar a čestný list významnému absolventu školy. Rozloučení bylo rovněž srdečné a pan Kačer přislíbil, že se brzy do školy vrátí.

Z ohlasů:

"Setkání s hercem, režisérem, bývalým studentem naší školy panem Janem Kačerem a hlavně skvělým člověkem, jak jsme měli možnost poznat, bylo perfektní. Během dvou hodin nás obohatil svými zkušenostmi, zážitky a názory na život. Včetně zužitkování prožitků z Bechyně vpozdějším životě divadelním, společenském i osobním."

Dominik Miklušák za sebe i za ostatní z 3.D


"Všichni jsme s nedočkavostí seděli v učebně č.74 a čekali, až dorazí pan ředitel se známým režisérem, hercem a hlavně absolventem dříve SPŠK Bechyně Janem Kačerem.
Po krátkém čekání do dveří vstoupil Jan Kačer a s hlučným potleskem jsme ho přivítali. Když se usadil, začal nám vyprávět své příběhy ze školních let v Bechyni i z DAMU. A z toho vyprávění bylo slyšet, že Bechyně mu přirostla skutečně k srdci. Vyprávěl nejen o školních letech, ale i zkušenostech ze svého života a poskytoval nám užitečné rady, které jsme si všichni odnesli. Návštěva pana Kačera byla velmi příjemná a doufám, že jsme ho neviděli naposledy."

Andrea Hodíková 2.D
 

"Jan Kačer je člověk se srdcem a rozumem na správném místě. Překvapila mě jeho lidskost, která během chvilky zaplnila místnost. Nebylo nikoho, kdo by neposlouchal jeho vyprávění. Jana Kačera nelze brát jen jako umělce, ale jako člověka, který žil naplno a sám sobě dokázal, že je slušným a cílevědomým hercem na celoživotním podiu."

Eliška Pavlíčková, 3.G

"Díky za setkání s panem Janem Kačerem, které bylo i pro mne tak lidsky krásné, obyčejné, a přitom vznešené, plné životní pravdy, bohatství a přirozeného humoru. Nádhera!  A překvapením byl určitě i pro naše studenty, kteří se projevili jako příjemní a nadšení posluchači, a možná se někteří nechají i inspirovat..."

Ludmila Krůčková, vyučující českého jazyka

NÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLE
NÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLE
NÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLENÁVŠTĚVA JAN KAČERA VE ŠKOLE
Jan Kačer na setkání se studenty SUPŠ Bechyně 29. 3. 2012 (foto: Libor Hošek)

Z návštěvy a setkání Jana Kačera se studenty pořídil Jiří Bednář (3.M) videozáznam, který po zpracování umístíme na školní webové stránky.