AKCE VE ŠKOLNÍM ROCE 2011/2012

10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH

V pátek 16. 3. 2012 proběhl v Netolicích 10. Pohádký den se Zdeňkem Troškou, který pořádalo Mapcentrum (Mgr. Marcel Goetz, pohádkový kancléř, e-mail: mapcentrum@seznam.cz.). Loni poprvé byla naše škola vyzvána, aby zhotovila výroční prestižní ceny Kapr Jakub. Stalo se a v letošním roce jsme sošky připravili podruhé. Jejich autorem je David Stankuš, odborný učitel praktických cvičení.

10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH
Výroční ceny Kapr Jakub 2011 čekají na předání. (Foto: Jiří Novotný)

Páteční ráno slibovalo krásné jarní počasí a na náměstí v Netolicích se konaly poslední přípravy velké akce. V půl jedenácté dorazil na náměstí kočár s "panem králem" i jeho bohatý doprovod a na pódiu před netolickým muzeem začal vlastní program, jehož součástí bylo i předání zmíněných cen. To proběhlo za velkého zájmu netolické veřejnosti i turistů, kteří do města přijeli (celkem 1.280 lidí, 560 masek pohádkových postav). Další, již 11. Pohádkový den se bude konat v březnu 2013 v Dačicích.

10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH
10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH
10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH10. POHÁDKOVÝ DEN SE ZDEŇKEM TROŠKOU V NETOLICÍCH
10. Pohádkový den 16. 3. 2012 na netolickém náměstí; předávání výročních cen za rok 2011
vyrobených v naší škole. (Foto: Jiří Novotný)


Program 10. Pohádkového dne Zdeňka Trošky 16. 3. 2012:

 • Oficiální Pohádkový den začíná v 10.00 na nádraží v Netolicích.
 • 8.30 - Uvítání krále v pohádkových převlecích (nejlépe z filmů Zdeňka Trošky) v hale českobudějovického nádraží ministrem pohádkových železnic Pavlem Kosmatou, společný odchod do pohádkového vlaku.
 • 8.55 - Odjezd vlaku směr Netolice.
 • 9.00 - Zasedání pohádkových ministrů v salónním voze, přednesení výročních zpráv o prospěšnosti ministerstva Pohádkovému království - ministři: Marcel Goetz (kancléř), Milan Poláček (komoří), Radek Míka (Pohádkový západ), Richard Hašek (Haškův kraj), Lubomír Zemánek (min. zdravého pojištění), Pavel Kosmata (min. pohádkových železnic), Jaroslav Kerles (min. malování), Václav Liška (min. koloběžek), Vladislav Slezák (min. rozhlasového vysílání), Josef Pařízek (min. míru a smíření), Bára Stluková (min. kultury), Renata Semová (Pohádkové Brdsko a Drdsko), Čestmír Palán (min. pro Českou Kanadu), Martin Slavík (min. pro Švejkův kraj).
 • Jmenování ministra žurnalistiky Zdeňka Přibyla.
 • 9.32 - 9.56 - Nádraží Dívčice, autogramiáda Zdeňka Trošky a VIP pro obyvatele Dívčic a okolí.
 • 10.00 - oificální část Pohádkového dne, začíná na nádraží Netolice.
 • 10.23 - Nádraží Netolice - přivítání krále s doprovodem starostou Netolic.
 • Přijetí nových pohádkových info-kanceláří a ubytovatelů do Pohádkového království.
 • Předání prestižních cen Jakub za rok 2011 Českou pohádkovou akademií. Nominováni byli: Kultura - Jihočeská centrála cestovního ruchu za natočení pilotního dílu jihočeských večerníčků, PK Tábor za Zvonkový průvod, Český rozhlas České Budějovice za realizaci druhého dílu jihočeských rozhlasových večerníčků; Sport -  Nadace Jihočeské cyklostezky za spolupráci na realizaci Švejkovy cyklostezky, Tambor za výkony při akcích Pohádkového království, Tomáš Navara jako „pohádkový obchodní cestující“; Počin roku - PK Zliv za uspořádání Slavností mrkve, PK Jindřichův Hradec za uspořádání IX. Pohádkového dne, PK Borovanský mlýn za uspořádání Jitrnicobraní; Skokan roku - PK Zliv, PK Počátky, PK Selibov; Nejhezčí pohádková kancelář - PK Nová Bystřice, PK Třeboň, PK Vimperk.
 • Poděkování Střední uměleckoprůmyslové škole Bechyně, Oborové zdravotní pojišťovně, Městu Netolice.
 • 11.00 - Pokus o rekord v počtu pohádkových postav z filmů Zdeňka Trošky - kostýmový průvod.
 • 11.15 - Přivítání krále Petrem Vokem na náměstí - program v režii pohádkové kanceláře Netolice.
 • 11.30 - Společné foto.
 • 11.45 - Druhá vernisáž putovní výstavy 10 let Pohádkového království Zdeňka Trošky s logovtipy Jaroslava Kerlese, s hlasováním o logovtip roku 2012.
 • 12.00 - Autogramiáda Zdeňka Trošky - program se soutěžemi pro děti.
 • Pohádkový rautík.
 • 13.50 - Odjezd parního vlaku do Českých Budějovic, příjezd do Českých Budějovic 15.25.